KARGEM ile geleceğe hazırlanıyorlar

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, KARGEM aracılığıyla çocuk ve gençleri geleceğe hazırlıyor. Ücretsiz olarak verilen eğitim desteği sayesinde, öğrencilerin hem okullarında hem de lise ve üniversiteye giriş sınavlarında başarılarının artmasına katkı sağlanıyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Aydınlık geleceğin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz” dedi.

  • 0
  • 218
KARGEM ile geleceğe hazırlanıyorlar
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Bahçelievler Katlı Pazar Yeri’nin üstünde bulunan Karşıyaka Belediyesi İsmail Hakkı Tonguç Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), Karşıyaka’da ikamet eden ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz hizmet veriyor. Tamamı Karşıyaka Belediyesi’nde kadrolu olarak çalışan 16 öğretmenin görev yaptığı KARGEM’de, nitelikli ve zengin eğitim programları ile öğrencilerin hem okulda öğrendikleri bilgilere takviye sağlanıyor hem de gençler lise ve üniversite sınavlarına hazırlanıyor.


SINAVLA ÖĞRENCİ ALIYOR
Uzman eğitmen ve idari kadrosuyla hali hazırda 650 öğrenciye eğitim yuvası olan 800 kişi kapasiteli KARGEM’de aynı anda hizmet verebilen 14 derslik, konferans salonu, kantin ile öğrencilerin ders aralarında sosyalleşerek zaman geçirebileceği sinema salonları, masa tenisi alanı ve teras bulunuyor. KARGEM’den her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen sınavda başarılı olan ve Karşıyaka’da ikamet eden öğrenciler yararlanabiliyor. KARGEM için yapılacak sınavlara ilişkin duyurular Karşıyaka Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından yayınlanıyor.


ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK
KARGEM’de dersler hafta içi ve cumartesi günleri gerçekleştiriliyor. Kendi okulunda tam gün eğitim alan 6-7-8-9-10-11 ve 12. sınıf öğrencileri cumartesi günleri; okulundaki ders programı sabahçı, öğlenci şeklinde olan 6-7 ve 8. sınıf öğrencileri ise yine sabahçı ve öğlenci olacak şekilde hazırlanan ders programları ile KARGEM’den eğitim alabiliyor. Öte yandan; liseden mezun olan ama ilk denemesinde istediği başarıyı elde edemeyen bireyler için de üniversite sınavına hazırlık kapsamında eğitimlerin verildiği mezun grubu bulunuyor. Ayrıca merkezde yıl boyu çeşitli sanatsal ve sportif aktiviteler düzenlenmekle birlikte öğrenciler arasında dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve rekabeti artıracak yarışmalar da yapılıyor.


AYDINLIK YARINLAR İÇİN
Eğitimde fırsat eşitliğinin önemini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “KARGEM’de sunduğumuz nitelikli eğitim programlarımızla öğrencilerimiz hem okullarında öğrendikleri bilgileri pekiştiriyor hem de yeni bilgilerle lise ve üniversite sınavlarına hazırlanıyor. Alanında uzman öğretmen kadromuz sayesinde çocuklarımız, akademik donanım kazanırken kentine ve ülkesine faydalı bireyler olarak yetişiyor. Aydınlık geleceğin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

6 projenin 4’üne desteklek

9 ülkeden 164 öğrenci

Deniz balığı ile kültür balığı arasında önemli bir fark yok

Türkiye’de ilk 5’te…

Yılın En İyi Genç Bilim İnsanı

Üniversiteli sayısı 207 bini geçti