Karşıyaka Belediyesi Amatöre Sahip Çıkıyor

  • 0
  • 1.032
Yazı Boyutu:

Karşıyaka Belediyesi amatör futbolcuların yararlanması için yeni çim saha yapıyor. Demirköprü Mahallesi’nde  yapılan çim saha yılbaşına kadar tamamlanıp amatör takımların kullanımına açılacak.

Karşıyaka’da amatör sporun gelişmesi için sürekli atılım içerisinde olduklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak “  Gençlerimizin daha çok spor yapması için alanlarını geliştiriyoruz. Bostanlı’da amatör takımların  karşılaşmaların yapıldığı sahayı suni çim kaplayarak geçtiğimiz yıllarda modern hale getirmiştik. Şimdi de Demirköprü’deki semt sahamızı çim saha yapıyoruz. Daha çok gencimiz spor yapabilsin, daha modern olanaklara kavuşsun diye çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Amatör takımlarımıza malzeme yardımları başta olmak üzere her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz. Semtlerde başlayacak spor aşkı belki de ileride yeni yıldızların doğmasını sağlayacak. ” Dedi.
                  
Demirköprü Mahallesi’nde yıllarca toprak saha olarak kullanılan futbol sahası  metro çalışmaları sırasında bozulmuştu. Yıllardır kullanılamayan saha Karşıyaka Belediyesi tarafından genişletildi, kulüp binaları yapıldı. İki takım için soyunma odaları ve duş yerleri yapıldı. Sahanın çevresi düzenlenirken, tel duvar çekildi, zemin yenilenerek düzeltildi. Sahanın çim döşenmesi de yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Narlıdere'nin minikleri Play-Off’u garantiledi

İzmirli judocular Avrupa’ya yolcusu

Madalya Avcıları

Geleceğin satranç ustaları ödüllerine kavuştu

Karsız kentin kayak şampiyonu

Narlıdere Tenisin merkezi olacak