Karşıyaka’nın renkleri 92. İEF’ye taşınacak

Karşıyaka Belediyesi, Türkiye’nin en köklü fuar organizasyonu olan ve bu yıl 1 Eylül’de kapılarını açmaya hazırlanan İzmir Enternasyonal Fuarı için dopdolu bir program hazırladı. Fuar süresince her gün hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik renkli etkinliklerin gerçekleşeceği Karşıyaka standı, bu yıl da ziyaretçiler için çekim noktası olacak. Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Özenle hazırladığımız standımızda ilçemizin kültürel, sanatsal ve sportif yönlerini ön plana çıkaracak, çevreye dair duyarlılığımız ile farkındalık yaratacağız. Nitelikli ve keyifli etkinliklerimize herkesi bekliyoruz” dedi.

  • 0
  • 3.160
Karşıyaka’nın renkleri 92. İEF’ye taşınacak
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Karşıyaka Belediyesi, 1-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelecek binlerce ziyaretçiye ilçenin tanıtımını yapacak. Karşıyaka’nın çok yönlü, renkli ve çağdaş kimliğini yansıtacak olan stantta pek çok kültürel, sportif ve çevreci etkinlik gerçekleştirilecek. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklara hitap eden aktiviteler de düzenlenecek.

DOĞA DOSTU KENT
Uzun havuz alanı, Tarih ve Sanat Müzesi önünde açılacak Karşıyaka Belediyesi standında doğa dostu faaliyetler kapsamında her gün karbon ayak izi ölçümü yapılacak ve sonucu belli bir seviyenin altında olan kişilere hediyeler verilecek. Tohum ekim, bez çanta, soda şişesinden dekupaj ve plastik saksı yapım atölyeleri ile Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Merkezi’nce miniklere yönelik saksıda domates yetiştirme ve kendi kuklanı kendin yap atölyeleri düzenlenecek. Ziyaretçilere tohum ve tohumlu kalemler dağıtılacak.

SANATTAN SPORA
“Sokak Senin” sloganıyla her çarşamba Karşıyaka’nın farklı mahallerinde çocuklara ve ailelere yönelik olarak düzenlenen renkli etkinlikler, Fuar haftasında standa taşınacak. Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi’nin makarna yapım atölyesi konuklarla buluşacak. Bando ve Bando Trio konserleri, Halk Dansları Topluluğu gösterileri konuklara keyifli anlar yaşatacak. 7-14 yaş arasına yönelik sportif yetenek ölçüm testi ve çocuklar için yüz boyama aktiviteleri yapılacak. Judo ve aikido gösterilerinde başarılı sporcular yeteneklerini sergileyecek. Ayrıca, Karşıyaka Belediyesi tarafından haftalık olarak yayımlanan Gazete Karşıyaka’nın Fuar Özel Sayısı da stanttan ücretsiz olarak edinilebilecek. Tüm etkinliklerin gün ve saat bilgilerine Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”
İzmir Enternasyonal Fuarı’na özenle hazırlandıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Bizi biz yapan özellikleri, hem ziyaretçilere keyifli anlar yaşatacak hem de farkındalık yaratacak etkinliklerle anlatacağız. Her gün farklı etkinliklerle konuklarımızı ağırlayacağız. Herkesi bu heyecanı paylaşmaya, Karşıyaka Belediyesi standına bekliyoruz” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı

Tarım fuarı üreticinin ayağına gidiyor

Arşiv