Katılın, Birlikte Yönetelim

  • 0
  • 1.184
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı İzmir Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Tosun, EÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve İzmir Kent Konseyi Üyesi Prof. Dr. Benal İnceer’in  katılımı ile gerçekleştirdi.

Toplantı İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeyda Uzun’un açılış konuşması ile başladı. Başkan Uzun konuşmasında “Sıfırdan sadece ve sadece gençlere ait bir yapı oluşturmanın zorluklarını yaşadık. Ülke nüfusunun % 52’sini oluşturmamıza rağmen karar alma mekanizmalarında hep unutulduk. İşe ilk önce meclisimizin dinamosu ve yapıtaşları olan çalışma gruplarımızı kurarak ve aktifleştirerek başladık. İkinci toplantımızda Dokuz Eylül Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü ile ortaklaşa yaptığımız “Çevrenin Görülmeyen Çığlığı” projesini gerçekleştirdik. 11-12-13 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen iktisat öğrencileri kongresinin çalışmalarına başladık. Partilerin Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcıları, gazeteci ve akademisyenlerin katılımı ile ‘Gençler Siyasetin Neresinde’ panelini gerçekleştirdik” dedi.

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Benal İnceer gençlerin enerjisinin çok yüksek olduğuna vurgu yaparak, “Altı aylık etkinliklere baktığımızda hızla olgunlaştıklarını görüyoruz onlara inanıyorum. En iyi gençlik meclisi olarak daha iyi projeler getirebilirler. Orijinal fikirlerle projeler getirmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Başkan Uzun’un ardından sırasıyla AB Projeleri Çalışma Grubu Başkanı Yiğit Akkoca, Halkla İlişkiler ve İletişim Çalışma Grubu Başkanı Begüm İntepeler, Sosyal etkinlik Çalışma Grubu Başkanı Cem Yılmaz, Doğal Yaşam ve Çevre Çalışma Grubu Yazmanı Fulya Ekinci, Gençlik Sorunları Farkındalık Çalışma Grubu Sorumlusu Sercan Demirören, Yerel Demokrasi Akademileri İzmir Kolaylaştırıcısı Ozan Küçükekiz yaptıkları ve yapacakları projeleri anlattılar.

İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı divan başkan yardımcılığı ve yazmanların oy birliği ile seçilmesi ile son buldu. Başkan yardımcılığına 13 oyla Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü 4. Sınıf öğrencisi ve Kariyer ve Yönetim kurulu Halkla İlişkiler sorumlusu Emre Baştürk seçildi. İZMİR (Ege Ajans/ Ayşe Altay-Mükerrem Önlü)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Köy Enstitüleri Mezunlarıyla Buluştu

Demir, A takımı ile bir araya geldi

Mine Piriştina son yolculuğuna uğurlandı

Türkiyeli Yazarlar Grubu’ndan Çiğli’ye ödül

Haftaya asfalt çalışmasıyla başladı

Dikili’de yeni dönemin ilk meclis toplantısı

Arşiv