Kendi atölyesini kurdu yüzde 70 kara geçti

  • 0
  • 1.549
Yazı Boyutu:

Yaptığı tasarruflarla dikkat çeken Karabağlar Belediyesi, bir ilke daha imza attı. Belediye kendi bünyesi içinde parklar ve bahçelere yönelik atölyesini kurdu. Bu sayede parklarda bulunması gereken oyuncak, bank, çöp kutuları gibi düzenekleri kendi üretmeye başladı. Atölye, belediyeyi yüzde 70 kara geçirdi.
İzmir’in en büyük ilçesi Karabağlar’ın ilk belediye başkanı Sıtkı Kürüm, yaptığı tasarrufların karşılığını birer birer almaya başladı. Geçtiğimiz ay parklar ve bahçelere yönelik atölyesini açan Karabağlar Belediyesi, bu sayede bir parkta bulunması gereken banklardan, gölgeliklere, çöp kutularından oyuncaklara kadar pek çok ürünü kendi üretmeye başladı. Karabağlar, Üçkuyular, Yeşilyurt, Bahçelievler ve Eskiizmir semtlerinde bulunan toplam 280 parkın eksiklikleri, belediye ekipleri tarafından tek tek belirlendi. Parklarda kırık, bakımsız veya kullanılmayacak derecede kötü olan banklar, oyuncaklar, atölyeye getirilerek tamirleri yapılmaya başlandı. Bazı oyun aletlerinin ise  tamamen yenilenmesi için çalışmalar sürüyor. Atölyede görevli 4 marangoz, 2 demirci ve 1 boya ustası tüm gün tamir ve bakım işleriyle uğraşarak, yepyeni parkları Karabağlar halkına tekrar kazandırmak için çalışıyor.

Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm tasarruf tedbirlerini elden bırakmadıklarının altını çizerken, “Biliyorsunuz Karafatma dağından çıkan taşları Uzundere projesinde kullanıyoruz. Tasarruf tedbirleri olarak kendi park ve bahçelerimizin bakımı için demir ve marangoz atölyemizi kurduk. Örneğin bir bankı dışarıda yaptırmaya kalksak 200-250 TL arasında olurken, biz yaptığımızda işçilik dahil 55-60 TL’ye mal oluyor. Yani bu kazancı Karabağlar halkı için yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Harcama yaparken çok dikkatli davranıyoruz, ancak hizmetlerimizi de aksatmıyoruz. Her kuruşumuzu çok dikkatli harcıyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

En büyük 500 sanayici şirketin 131 tanesi Egeli

Aile Şirketlerinde Yönetim Kurullarını Gençleştiriyoruz

2026'da 2 milyar dolar

Körfez Geçişi Çağrısı

Japon devi Torbalı dedi

Mutlu Esbaş’lıların sesi Lüksemburg’dan yankılandı