Kitap kafe açıldı

orbalı'da gençlerimizin hem kitap okuyabilmesi hem de sessiz ortamda ders çalışabilmesi adına hayata geçirdiğimiz Kitap Kafe projesinin ilk kafesi açıldı.

  • 0
  • 169
Kitap kafe açıldı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Torbalı Belediyesi, fiziki olarak sıkıntı yaşayan kentteki kütüphane ihtiyacına alternatif çözüm olacak Kitap Kafe Projesi’ni hayata geçirdi. Gençlerin yoğun talebi sonrası, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in talimatıyla hızlı bir şekilde hazırlıklarına başlanan Kitap Kafe, önceki gün geniş bir katılımla açıldı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında gençlere armağan niteliğinde açılan kafenin açılış törenine Belediye Başkanı Mithat Tekin’in yanı sıra, CHP İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Övünç Demir, DEVA Partisi İlçe Başkanı Abdullah Sancar ve çok sayıda STK temsilcisi ile vatandaşlar karıldı. Çayın 3 lira olduğu, öğrenci tarifesinin olduğu Kitap Kafe’de ücretsiz ikramlar da bulunacak. Öte yandan ilçe genelinde kitap Kafe sayısının ilerleyen dönemlerde artacağı da açılışta müjdelendi

BAŞKAN TEKİN’DEN MÜJDE
Rahat bir ortamda ders çalışmak, sınava hazırlanmak ya da kitap okumak isteyenleri ağırlayacak olan Kitap Kafe, Muzaffer Kebabçıgil Koruluğu karşısında (Muratbey Mahallesi 3552.sokak) yer alıyor. İlk günden kitap severlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Kitap Kafe’nin açılışında konuşan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Sevgili gençler, siz istediniz, biz yerine getirdik ve Torbalı'mızın ilk Kitap Kafesi'ni açtık. Hayırlı, uğurlu olsun. Sırada diğerleri var. Burayı eğitim, kültür, sanat gibi etkinliklere ev sahipliği yapabilecek şekilde düzenledik. Torbalı halkının bu kafemize gerekli ilgiyi göstereceklerine inanıyoruz. Açılışımıza katılan herkese, özellikle İzmir Milletvekilimiz Seda Kaya Ösen'e, İlçe Başkanlarımıza, Meclis Üyelerimize teşekkür ederim...” ifadelerini kullandı.

BİR DE ÖĞRETMEN GÖREV ALIYOR
Başkan Tekin’den sonra açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, “Gerçekten Torbalı’ya yakışan bir kafe olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gençlerimiz için hayırlı olsun” dedi. Öte yandan satranç oyun alanının da bulunduğu kafede bir de atanamamış öğretmen görevli. Burada çalışan görevli öğretmen hem kitaplar konusunda hem de takviye eğitim anlamında gelen tüm konuklara yardımcı olacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Bergama'nın toplam borcu 700 milyon

Yaz seferleri Kurban Bayramı’nda başlıyor

Buca’mızın güzel sokakları

Kaçağa Sıfır Taviz

Bölgenin en büyük spor tesisi olacak

Menderes’te Motofest Zamanı

Arşiv