KKTC’den Ege Üniversitesi’ne tarımda işbirliği çağrısı

  • 0
  • 1.811
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nu ağırladı. Bakan Amcaoğlu, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Olgun ile Toprak Bölümü ile Süt Ürünleri Teknolojileri laboratuvarlarını gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Ali Çetin Amcaoğlu, Ziraat Fakültesi’ne ziyaretinde öncelikle Dekan Prof. Dr. Akın Olgun’dan fakültenin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ardından Toprak Bölümü’ne geçen Bakan Ali Çetin Amcaoğlu’na Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemi ile ilgili bilgi verildi. Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mustafa Bolca “Ürün tespit amaçlı kullandığımız bu laboratuvar ile ekili dikili alanları belirleyebiliyor, toprak haritalarını çıkarıyoruz” dedi.  Daha sonra Süt Ürünleri Teknolojisi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Özer Kınık ile Fiziksel ve Kimyasal Analiz Laboratuvarını gezen Amcaoğlu; “Sütün üretiminden işlenme sürecine kadar her aşamasında temiz, hijyenik ve kaliteli bir çalışma yapılması gerekmektedir ve bu alanda yapılacak işbirliklerine açığız” dedi.

Bakan Amcaoğlu, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü ve Süt Ürünleri Teknolojileri Bölümüne yapılan ziyarette, işbirliği içinde çalışabileceklerini ve tarım fonundan çalışmalara destek olabileceklerini belirtti. Süt Ürünleri Teknolojileri Bölümünün ürettiği kefir ve dondurmalardan tattıktan sonra Amcaoğlu hatıra fotoğrafı çektirerek fakülteden ayrıldı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv