Koşulsuz sevginin adıdır İsmail Sivri

İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen 11. İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması’nın ödül töreni İGC Uluslararası Basın Merkezi’nde gerçekleştirildi.

  • 0
  • 527
Koşulsuz sevginin adıdır İsmail Sivri
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne (İGC) 14 yıl başkan olarak hizmet veren, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Sivri’nin adını yaşatmak ve gelecek nesillere tanıtmak amacıyla İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen 11. İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması’nın ödül töreni İGC Uluslararası Basın Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ödül törenine; İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen, İGC Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Coşkun, Esat Erçetingöz, Duygu Tuncer, İGC Onursal Başkanı ve 26. ve 27. Dönem CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İGC Önceki Dönem Başkanı Misket Dikmen, İsmail Sivri’nin kızı Hikmet Sivri ve oğlu Talat Sivri, Konak Önceki Dönem Belediye Başkanı Erdal İzgi, gazeteciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“BABAMIN ADI YAŞATILDIĞI İÇİN İGC’YE MİNNETTARIM”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ödül töreninde açılış konuşmasını yapan İsmail Sivri’nin kızı Hikmet Sivri, 11’nci kez yarışmayı gerçekleştiren, ödül törenini düzenleyen İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne ailesi adına teşekkür etti. Hikmet Sivri, “Babam İsmail Sivri’nin adı yaşatıldığı için minnettarım, onun öğretileriyle büyüdüm. Öyküleriyle katılan tüm çocuklar umarım ileriki yaşlarda başarılarla anılan insanlar olurlar, onlar için bu yarışma bir başlangıç olur. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ASIL ÖDÜL İSMAİL SİVRİ’YE YAKIŞIR BİREYLER OLMAYI BAŞARMAK"

Pandemi dönemi, yaşanan deprem felaketlerinin ardından 11. İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması’nı yeniden gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, “İsmail Sivri, koşulsuz sevginin adı, hayata, doğaya, insana ve çocuklara sevgiyle bakmayı bilen bir isimdir. Her şeyi olduğu gibi mesleğini ve mesleği simgeleyen İGC’yi de çok sevdi. Korudu, kolladı, sarmaladı. Asıl ödül İsmail Sivri’ye yakışır bireyler olmayı başarmak. Hiçbir zaman hayallerinizden, zarafetinizden, doğa ve insan sevginizden vazgeçmeyin. İsmail Başkanı minnetle anıyor, yarışmada derece alan eserlerin gelecek vaat eden yazarlarını, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İzmir Kitap Fuarı kitapseverlerin Kültürpark özlemini giderdi

Nar Mevsimi okurları ile buluştu

İzmirliler İZKİTAP Fest’e akın etti

Festivali’nde Ayhan Sicimoğlu rüzgarı

İşte şimdi bahar geldi

Çini sanatı, Türk-İslam kültüründe önemli bir yere sahip

Arşiv