Kristal'de üst düzey atama

Kristal Yağları’nın globalleşme yolculuğuna liderlik eden Christopher Dologh şirketin CEO’su olurken Genel Müdürlük görevini Vural Gözgeç’e devretti.

  • 0
  • 545
Kristal'de üst düzey atama
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Kurulduğu 1938’den bu yana geçen 84 yılda sektöründe birçok ilke imza atan Kristal Yağları’nda şirketin 13 yıldır Genel Müdürlük görevini yerine getiren Christopher Dologh CEO olurken 2014 yılından bu yana farklı görevlerde bulunan Vural Gözgeç ise yeni Genel Müdür oldu.
Bu atamayla bugüne kadar aile bireyleri tarafından üstlenilen üst düzey yönetim sorumluluğu ilk defa profesyonel bir yöneticiye devredilmiş oldu.

1975 İzmir doğumlu olan Christopher Dologh İngiltere University of Kent İşletme Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra MB Master Warwick Business School da tamamladı. 2003 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak Kristal Yağları’nda çalışmaya başladı. Burada çeşitli departmanlarda görev aldıktan sonra 2010 yılından beri şirketin Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütüyordu. Ayrıca Macaristan İzmir Fahri Konsolosu da olan Dologh bundan sonraki süreçte Kristal Yağları’nın CEO’su olarak görevine devam edecek.

1982 İzmir doğumlu olan Vural Gözgeç Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına HSBC Bank - Kurumsal Bankacılık Bölümü’nde başladı. Sırasıyla Arkas Holding ve Yaşar Holding bünyesinde denetim departmanlarında görev alan Gözgeç, Kristal Yağları’nda 2014-2018 yılları arasında Mali ve İdari İşler Müdürü, son beş yıldır da Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyordu. Kristal Yağları’nın yeni Genel Müdürü Vural Gözgeç yeni görevinde gerçekleştireceği hedef ve projeler hakkında bilgi verdi.

Türkiye Koleksiyonu
Gözgeç yeni ürünler ile farklılık yaratarak tüketicilerine ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, en anlamlı projelerimizden biri ülkemizin kültürel mirasına sahip çıkmak misyonuyla başlattığımız ‘’bölgesel lezzetleri ve zeytin çeşitlerini koruma projesi’’dir. Bu proje kapsamında Anadolu’nun farklı yörelerinde yetişen ve çok tanınmayan zeytin çeşitlerinden elde ettiğimiz natürel sızma zeytinyağlarını ‘’Kristal Türkiye Koleksiyonu’’ adı altında nisan ayında tüketicilerimize sunduk. Koleksiyonda yer alan Ayvalık, Kilis Yağlık, Sarı Ulak ve Hatay Saurani çeşitlerinden üretilmiş natürel sızma zeytinyağlarının tüm üretim süreci ziraat mühendislerimizin gözetiminde titizlikle gerçekleştirildi” diye konuştu.

Kristal’den Yeni Reklam Kampanyası
2023 yılının ilk çeyreğine marka iletişim yatırımı yaparak başlayan Kristal Yağları, Kenan Doğulu’nun beğenilen şarkısı “Ben Güzelden Anlarım” müziğini kullanarak çektiği reklam filmi ile Lezzetin Güzelinden Anlayanlara Güzel Zeytinyağı Kristal sloganı ile seslendi. Gözgeç, ‘’Bu reklam filmi ile zeytinyağı severlerin aklında ve kalbinde yer edinerek markamızı daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz. İletişim kampanyamız yıl boyunca ulusal ve tematik TV kanallarında, radyo kanallarında ve dijital mecralarda yayında olacak’’ dedi.

Kristal, Turquality programıyla ihracatını artırmayı hedefliyor.
Geçtiğimiz yıl Turquality Marka Destek Programına dahil olan Kristal Yağları dört yıl boyunca sağlanacak destekle global arenada daha fazla pazar payına ulaşırken, Türk zeytinyağının tanıtımı misyonuna da katkı sağlamaya devam ediyor. Gözgeç, “2021 yılında Turquality marka destek programında yerimizi aldık. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde tamamı ambalajlı ve Kristal markalı ihracatımızı iki katına çıkardık, önümüzdeki yıllarda da amacımız markalı ve ambalajlı ihracatın payını daha da artırmak olacak” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

128,7 milyon TL’lik Yatırım, 30 Ülkeye İhracat

Uzak pazarlarda rotayı Amerika Kıtasına çevirdi

Küllerinden yeniden doğdu

158 gıda firmasının 84 tanesi hububat bakliyat yağlı tohumlar sektöründen

Üretim ve eğitimi yeniden planlamalıyız

TİM İlk 1000 Listesinde

Arşiv