Krosta İzmir’i Buca temsil edecek

  • 0
  • 850
Yazı Boyutu:

İzmir genelinde yapılan ve İlköğretim okulları arasında kıran kırana geçen kros yarışlarında takım birinciliğini kazanan Buca Tuğsavul İlköğretim Okulu, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’nın desteği ile Türkiye finallerine hazırlanıyor.

Geçtiğimiz hafta içersinde yapılan İlköğretim Okulları kros yarışlarında 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 4 kişilik ekibiyle İzmir Takım Birinciliğini kazanan gençleri Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı makamında misafir etti. 9 Mart’ta Mersin’in Silifke ilçesinde yapılacak olan Grup Birinciliği için destek isteyen gençlere sahip çıkan Başkan Tatı, okul yönetimi ve yarışacak gençlerin rahat koşullarda gitmeleri için ulaşım hizmetlerini karşılayacak.

Mersin’de yapılacak olan kros yarışlarında Grup birinciliğini elde ederler ise Türkiye finallerine çıkacaklarını söyleyen Tuğsavul İlköğretim Okulu Müdürü Abdurrahman Kutluay, “Başkanımızın eğitime verdiği önemi çok yakından biliyoruz. Okulumuza da birçok katkısı oldu. Şimdi ise kros sporunda bir başarıya imza atma yolunda hızla ilerliyoruz. Bu aşamada yardımlarını eksik etmeyeceğine inandığımız sayın Ercan Tatı’nın yanındayız. Bizlerin Mersin’de yapılacak olan yarışmaya daha rahat koşullarda gidebilmemiz için kollarını sıvadı. İzmir’i Buca olarak temsil etmenin ve Başkanımızın gayretli desteğinin de arkamızda olduğunu bilmenin gururuyla başarıya adım atacağımıza inanıyoruz” dedi.

Spor her zaman eşittir skor olmadığını söyleyen Buca Başkanı Ercan Tatı, Tuğsavul İlköğretim Okulu öğrencilerine yarışmalarda başarılar diledi. Tatı, “ Çocuklar bizim geleceğimizdir, geleceğimiz olan çocuklarımıza yatırım yapmak da bizim en kutsal görevimizdir” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

6. Ayak ve Kış Trofesi ödülleri sahiplerini buldu

Gençler sporda harikalar yaratıyor

3.Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” başladı

Gaziemir’de kıyasıya yarış

Bornova şampiyon

Atatürk’ün çocuklarından Karşıyaka’da 19 Mayıs yarışı

Arşiv