Kubilay anısına

  • 0
  • 2.182
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Asteğmen Kubilay adına düzenlenen “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu”nda 149 atlet kıyasıya yarıştı.
Startı Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin tarafından verilen “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu”, Menemen Tarımsal Araştırma Enstitüsü önünden başlayarak Kubilay Anıtı’nda son buldu. 8 kilometrelik parkurda büyük erkekler, büyük bayanlar, genç erkekler ve genç bayanlar kategorilerinde ter döküldü. Yarışmada dereceye girenlerin ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Vali Vekili Sait Topoğlu ve Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu verdi.
Devrim Şehidi Asteğmen Kubilay’ın şehit edilişinin 79. yıldönümü törenine Türk bayraklarıyla katılan vatandaşlar ise Cumhuriyet değerlerini korumak uğruna canını feda eden Asteğmen Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Beyler için Yıldıztepe’ye yürüdü. Anma törenine katılan Başkan Kocaoğlu ve eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, daha sonra Yıldıztepe’deki şehitliğe geçerek şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı. 

Büyük Erkekler’de 1.Kemal Koyuncu, 2. Bekir Karayel, 3. Abdül Ceylan,  Büyük Bayanlar’da 1.Sultan Haydar, 2. Bahar Doğan, 3. Mehtap Sızmaz, Genç Erkekler’de  1.Alper Demir, 2. Muzaffer Bayram, 3. Emre Karabel, Genç Bayanlar’da 1.Özlem Kaya, 2. Elif Karabulut, 3. Tuğba Karakaya ödül kazandı.

 

 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Buzun şampiyonları İzmir’de yarışacak

Dayanışma buluşması

Winter Cup rüzgarı

İzmir’in Minik Yüzücüleri Aliağa’da yarıştı

Bostanlıspor Osmaniye’de Türkiye Şampiyonu…

Karneyi alan buz pistine koştu