Küçük Düşler ile Mikroskopinin Büyüleyici Dünyasına Yolculuk

Ege Üniversitesi (EÜ) Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE MATAL) tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projeleri kapsamında “Küçük Düşler ile Mikroskopinin Büyüleyici Dünyasına Yolculuk” projesinin ilk etkinliği düzenlendi.

  • 0
  • 305
Küçük Düşler ile Mikroskopinin Büyüleyici Dünyasına Yolculuk
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi (EÜ) Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE MATAL) tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projeleri kapsamında “Küçük Düşler ile Mikroskopinin Büyüleyici Dünyasına Yolculuk” projesinin ilk etkinliği düzenlendi.

EGE MATAL Seminer Salonunda düzenlenen etkinliğe EGE MATAL Müdürü Prof. Dr. Suna Timur’un yanı sıra; EÜ Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş, EÜ Anaokulu öğrencileri, akademik ve idari çalışanlar katıldı. Egeli minikleri bilim ve mikroskopla tanıştıran etkinlik ile ilgili eğitim EGE MATAL Biyolojik Analiz ve Hücre Kültürü Laboratuvarı Görevlisi Dr. Didem Aksu, Görüntüleme ve İç Yapı Analiz Laboratuvarı Görevlisi Dr. Pınar Sözer Bahadır, İdari Personel Dilek Aydın ve İdari Personel Hale Velioğlu tarafından verildi.

EGE MATAL tarafından çok sayıda sosyal sorumluluk projesi yürütüldüğüne dikkat çeken Müdür Prof. Dr. Suna Timur, “Ege Üniversitesi olarak, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Necdet Budak’ın teşvikleri ve destekleriyle her alanda sosyal sorumluluk projesi üretiyoruz. Bu motivasyonla bilimi çocuklarla buluşturmak istiyoruz. Daha önce yetişkinler için yaptığımız bu etkinliği, bugün EÜ Anaokulu öğrencilerimiz için yapıyoruz. Çocukların bilimi sevebilmesi için mikroskopların önemli bir araç olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla etkinliğimizde mikroskoplardan faydalanacağız. Egeli minikler, EÜ Tekstil ve Konfeksiyon Araştırma Uygulama Merkezi’nin (TEKAUM) kendileri için hazırladığı önlükleri giyerek, mikroskoplarla tanışacak. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak olmak üzere; EGE MATAL’a ve EÜ TEKAUM’a, etkinliğimize destek ve emek veren tüm personellerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Egeli minikler mikroskoplarla farklı örnekleri inceledi.

Etkinlik öncesi EÜ Anasınıfı öğrencilerinden Asel Ören, arkadaşlarıyla birlikte hazırladığı el işi çiçek demetini EÜ MATAL Müdürü Prof. Dr. Suna Timur’a hediye etti. Egeli minikler, önlüklerini giymelerinin ardından Biyolojik Analiz ve Hücre Kültürü Laboratuvarı Görevlisi Dr. Didem Aksu tarafından yapılan mikroskoplara dair bilgilendirme sunumunu dinledi. Sunumun ardından, Dr. Didem Aksu tarafından tanıtılan stereo mikroskop ile Görüntüleme ve İç Yapı Analiz Laboratuvarı Görevlisi Dr. Pınar Sözer Bahadır tarafından tanıtılan ışık mikroskobunda çeşitli örnekleri inceledi. İnceledikleri örneklerin resimlerini yapan minikler, EGE MATAL tarafından kendilerine hediye edilen kaleydoskoplarla oynadılar.

Etkinliğin ardından EÜ MATAL Müdürü Prof. Dr. Suna Timur tarafından EÜ Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş ve öğretmenlerine çiçek takdim edildi. Ayrıca Dr. Didem Aksu ile Dr. Pınar Sözer Bahadır tarafından, etkinlik katılım belgeleri dağıtıldı. İkincisi 2 Aralık’ta yapılacak etkinlikten sonra çocukların çizmiş olduğu resimlerin EGE MATAL seminer salonunda sergileneceği bilgisi verildi.
İZMİR (Ege Ajans)- Süleyman Ali Sönmez

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Genlerimizde ‘iyi eğitim’ var

Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Yaşar Üniversitesi 23 yaşında

57. Alay temsili sancağını 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti

Alper’e araştırma ödülü

Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor

Arşiv