Kültür ve İnanç Turizmi için atak

Geçtiğimiz Şubat ayında faaliyete geçen Kültür ve İnanç Turizmi Derneği ilk etkinliğini gerçekleştirdi.Türkiye'deki üç dine ait eserlerin, inanç turizmi üzerinden tanıtımını yapmak ve bu alanda dünyada pay sahibi olmak amacıyla kurulan Dernek, Türkiye'yi dünyaya inanç turizmi üzerinden pazarlamayı hedefliyor.

  • 0
  • 3.333
Kültür ve İnanç Turizmi için atak
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Kültür ve İnanç Turizmi Derneği, ilk etkinliğini İzmir Mövenpick Otel’de birçok turizmci, akademisyen ve turist rehberinin katımıyla gerçekleştirdi. Derneğin ilk konuğu ise Amerika’nın İndiana Eyaleti’nde bulunan Huntington Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mark Fairchild oldu. Her yıl Türkiye'ye gelerek yeni yerleri gezip fotoğraflayarak Türkiye'deki erken dönem Hristiyanlık hakkında iki kitap yazan Prof. Dr. Mark Fairchild, ülkemizin arkeolojik anlamında bir altın madeninin üzerinde bulunduğu söyledi. Türkiye'deki İslam, Hristiyanlık ve Musevi dinlerine ait eserlerin, dünyadaki bütün ülkelerden daha zengin olduğunu vurguladı.

Kültür ve İnanç Turizmi Derneği Başkanı, deneyimli turizmci Levent Oral, “Derneğimizin kuruluş amacı, üç dinin (İslam, Hristiyanlık, Musevilik) ülkemizde bulunan önemli ziyaret merkezlerinin tanıtımını yaparak yerli ve yabancı ziyaretçi sayısını ve turizm gelirlerini artırmayı hedefliyoruz. Suudi Arabistan, Vatikan, İsrail ve İtalya gibi ülkeler ‘Kültür ve İnanç Turizmi’ kapsamında büyük paya sahipler. Bizler üzerimize düşen görevleri yapabilirsek, etkili tanıtım ve planlı organizasyonlar ile ülkemiz de bu yarışta yer alacaktır. Bu ortak duygular ile kuruluşumuza katkı sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.

12 Ay Turizm
Toplantının konusunu, Kültür ve İnanç Turizmi açısından İzmir’in önemi olduğunu dile getiren Levent Oral, yeni projeler ile İzmir’e gelen turist sayısını arttırmak, İzmir’imizi Kültür ve İnanç Turizmi kapsamında bir dünya markası yapmak istiyoruz. Bu kapsamda İzmir’de diğer Sivil Toplum Kuruluşları ile irtibat içinde olacağız. Kültür ve İnanç Turizmi kapsamında ülkemize gelen turistler 12 ay seyahat etmektedirler ve İzmir’de 4 gece veya daha uzun konaklama yapabilmektedirler. Bu yıl İzmir’de 18 gece konaklayacak olan Amerikalı turist grubumuz var. Alım gücü yüksek uzun konaklamalı turist gruplarının sayısını arttırmak istiyoruz, diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Turizm sezonuna erken giriş yaptı

Dekandan “Turizm Haftası” mesajı

Ramazan Bayramı’na özel Midilli seferi

Midilli seferleri için kapı vizesi şartları belli oldu

Vali Elban'dan Skal'ın dünya kongresine destek

İzmir, turizmde yine bir ilke imza atıyor

Arşiv