Kuşadası’nda ‘cerrahi hemşireliği’ zirvesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği’nin iş birliğiyle bu yıl uluslararası boyutta düzenlenecek ‘Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Kongresi’, 500’den fazla sağlık çalışanını bir araya getirecek

  • 0
  • 235
Kuşadası’nda ‘cerrahi hemşireliği’ zirvesi
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği’nin iş birliğiyle bu yıl uluslararası boyutta düzenlenecek ‘Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Kongresi’, 500’den fazla sağlık çalışanını bir araya getirecek. 6 ülkeden uzman konuğun, ulusal ve uluslararası 14 mesleki dernek başkanının konuşmacı olarak katkı sağlayacağı kongre, 16-19 Kasım 2023 tarihlerinde Kuşadası’ndaki Pine Bay Otel’de gerçekleşecek. Kongrede, hemşirelik mesleğinin yanı sıra güncel sağlık politikaları ve halk sağlığını da ilgilendiren 16 farklı konuda değerlendirme yapılacak.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında ‘Yenilikçi yaklaşımlarla ilerleyen, liderlik eden, ilham veren cerrahi hemşireleri’ temasıyla düzenlenecek kongrede; İrlanda, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Hırvatistan ve İsrail’den alanında uzman isimler konuşmacı olarak yer alacak.

YAPAY ZEKA VE İNOVASYON DA KONUŞULACAK
Depremde cerrahi, sağlık uygulamalarında yapay zeka, hızlandırılmış iyileştirme protokolleri, cerrahi alan enfeksiyonları, cerrahide inovasyon, sağlıkta şiddet, pandemi sonrası hemşire-insan gücü planlaması gibi temel konuların ele alınacağı kongrede ortaya çıkan sonuçlar, ayrıntılı bir rapor haline getirilerek kamuoyu ile de paylaşılacak.

SAĞLIKTA HİZMET KALİTESİNİ ARTIRACAK
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Filiz Öğce Aktaş, kongrenin kapsamını bu yıl daha da geliştirdiklerini belirtti. Cerrahi ve ameliyathane hemşirelerinin en iyi şartlarda, donanımlı bir şekilde hizmet vermesinin büyük önem taşıdığını söyleyen Prof. Dr. Öğce Aktaş, “Türkiye genelinde cerrahi ve ameliyathane alanında çalışan hemşirelerimizin katılımıyla gerçekleştireceğimiz kongremizi; 13’üncü kez ulusal, 5’inci kez de uluslararası boyutta düzenlemiş olacağız. Kongremizde, meslektaşlarımızla bir araya gelmek için sabırsızlanıyoruz. Cerrahi ve ameliyathane hemşireliği, sağlık sistemi için çok önemli bir alan. Kongremizde, hemşirelerimizin mesleki donanımlarını artırmanın yanı sıra güncel sorunları ve çözüm önerilerini de konuşacağız. Unutulmamalı ki; cerrahi ve ameliyathane hemşirelerimizin en iyi şartlarda hizmet vermesi demek, toplumumuzun aldığı sağlık hizmetinin kalitesinin de artması demek. Bu noktada kongremizin bilimsel açıdan da oldukça faydalı, gerekli ve önemli olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Vefa Yılı’na özel kimlik kartları

Yaz Okullarına kayıtlar başladı

Viyana ‘Arda’yı seçti

TÜBİTAK’tan en çok proje desteği alan üçüncü üniversite

Geleceğin ustalarını yetiştiriyorlar…

Müziksel Algı ve Bellek Geliştirme Kursları