Metropolis Tiyatro Festivali’ne uluslararası ödül

Torbalı Belediyesi, geçtiğimiz yıl ikincisini düzenlediği Metropolis Tiyatro Festivali, Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri yarışmasında en iyi Tiyatro Festivali ödülü almaya hak kazandı. Ödül törenine katılan Başkan Tekin, ödülü usta sanatçı Zihni Göktay’ın elinden aldı

  • 0
  • 493
Metropolis Tiyatro Festivali’ne uluslararası ödül
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Tiyatro Gazetesi tarafından düzenlenen Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri’nin sahipleri belli oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve uluslararası önemli isimlerin de ödül aldığı yarışmalarda Torbalı Belediyesi de önemli bir ödülün sahibi oldu.

Kültürel ve sosyal faaliyetler ile ilçe sakinlerine unutulmaz anlar yaşatan Torbalı Belediyesi, geçtiğimiz yıl ikincisini düzenlediği Metropolis Tiyatro Festivali, Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri yarışmasında en iyi Tiyatro Festivali ödülünü aldı. 24 Nisan Pazartesi günü İstanbul Mask-Kara Tiyatrosu Tamer Levent Sahnesi’nde gerçekleşen ödül törenine Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin katıldı. Başkan Tekin, ödülü usta sanatçı Zihni Göktay’ın elinden aldı.

TEKİN: “BU GURUR HEPİMİZİN”
Önemli isimlerin katıldığı ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Torbalı için ayrı bir öneme sahip olan Metropolis Tiyatro Festivalimiz, Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri yarışmasında en iyi Tiyatro Festivali ödülü alarak hepimizi gururlandırdı. Bize bu gururu yaşatan başta Torbalı halkımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Geleneksel hale getirdiğimiz Metropolis Tiyatro Festivalimiz bu yılda ilçe sakinlerimiz ile buluşacak. Torbalı Belediyesi olarak daima sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Geliri Eğitime…

Pınar deprem bölgesindeki çocuklarla bir araya geliyor

3.Metropolis Tiyatro Festivali başladı

Büyük şair Nâzım Hikmet Kültürpark'ta anılacak

Haziran’da İzmir sanata doyacak

Çiğli, Nazım Hikmet’i anacak