Müslüm, Gençler Türkiye şampiyonu

  • 0
  • 1.281
Yazı Boyutu:

Alanya’da geçtiğimiz hafta düzenlenen Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Karabağlar Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı’ndan Müslüm Tazegül, 45 kiloda Türkiye Gençler Şampiyonu oldu. 6 sporcu ile müsabakalara katılan Karabağlar Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı ise Türkiye beşincisi olarak, Karabağlar’a ayrı bir gurur yaşattı.

Toplam 138 sporcunun mücadele ettiği Gençler Türkiye Şampiyonası’nda, Karabağlar Belediyesi Taekwondo takımı başarılı müsabakaları ile dikkat çekti. Takımda yer alan Müslüm Tazegül 45 Kilo’da erkeklerde Türkiye Taekwondo Gençler Şampiyonu oldu, altın madalya kazandı. Müslüm Tazegül, bu yıl İspanya'da düzenlenecek olan Avrupa Taekwondo Gençler Şampiyonası'nda hem ülkemizi hem de takımını temsil etmeye hak kazandı.

Kazanılan bu başarıdan sonra takımı tebrik eden Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm , “Takımımız kurulduğu günden itibaren muhteşem bir grafikle başarılarına her turnuvada yenililerini ekliyor. Geçen yıl bize yaşattıkları Yıldızlar Türkiye Şampiyonluğu gurunu yaşattılar. Bu yıl da Müslüm Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonu oldu, takımımız da başarılı bir yarışma çıkardı. Sporcumuzu ve birlikte mücadele eden diğer 5 sporcumuzu da ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu başarıda büyük pay sahibi olan antrenörlerini de kutluyorum. Bu başarılara yenilerini ekleyeceklerine inanıyorum” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

6. Ayak ve Kış Trofesi ödülleri sahiplerini buldu

Gençler sporda harikalar yaratıyor

3.Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” başladı

Gaziemir’de kıyasıya yarış

Bornova şampiyon

Atatürk’ün çocuklarından Karşıyaka’da 19 Mayıs yarışı

Arşiv