Narlıdere Tenisin merkezi olacak

İzmir’in en kapsamlı tenis merkezi ve spor salonu olacak ‘Narlıdere Tenis Kulübü’nün temeli Sahilevleri’nde atıldı. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tesisin İzmir’de tenis altyapısına büyük katkı sağlayacağını, uluslararası başarılar elde edecek sporcular Narlıdere Tenis Kulübü’nden yetişeceğini ifade etti. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ise, “Narlıdere Tenis Kulübü tamamlandığında uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak. Narlıdere’mize ve İzmir’mize değer katacak” diye konuştu.

  • 0
  • 911
Narlıdere Tenisin merkezi olacak
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir’in en kapsamlı tenis merkezi ve spor salonu olacak Narlıdere Tenis Kulübü’nün temeli; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla Sahilevleri’nde atıldı. Teknik altyapısı ve donanımıyla İzmir'de tenisin yeni adresi olacak ve çok yönlü yapısıyla uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapacak Narlıdere Tenis Kulübü; tenis kortları, yüzme havuzu, fitness salonu, kafe ve restoranları, sauna-hamam ve oyun salonuyla spor kompleksi olarak hizmet verecek.

SOYER: TENİS ALTYAPISINA KATKI SAĞLAYACAK
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Narlıdere Tenis Kulübü’nün İzmir’in spor alanındaki en önemli adımlarından birini simgelediğini söyledi. Soyer, Narlıdere Tenis Kulübü’nün uluslararası standartlarıyla İzmir’in en kapsamlı tenis merkezlerinden biri olacağını ifade ederek, “İzmir’den ülkemizin tenis altyapısına önemli bir katkı vermiş olacağız. Yaklaşık 5 yıl önce İzmir’i sporun merkezi haline getireceğimizi, ulusal ve uluslararası birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapacağımızın sözünü vermiştik. Bu sözümüzü yerine getirdik. Bugün temelini atacağımız Narlıdere Tenis Kulübü’nün de bu amaca hizmet edeceğinden kuşkum yok. İnanıyorum ki teniste de uluslararası başarılar elde edecek çocuklar ve gençler bu tesisten çıkacak. Dilerim gelecek hafta, İzmir’de gençlik ve spor alanında yaptığımız tüm çalışmalar, Avrupa Gençlik Başkenti Ödülü’nü almamızla taçlanacak. İzmir, Türkiye’ye ilk kez Avrupa Gençlik Başkenti unvanını kazandıracak. Bu projenin hayata geçirilmesinde başta Narlıdere Belediye Başkanımız Ali Engin olmak üzere emek veren herkese kalpten teşekkür ediyorum. Narlıdere ve İzmir’e şimdiden hayırlı olsun” dedi.

ENGİN: NARLIDERE, TENİSİN MERKEZİ OLACAK
Sözlerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyere’e teşekkür ederek başlayan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Tunç Soyer Başkanımıza Narlıdere’mizde gerçekleştirdikleri hizmetler için teşekkür ediyorum. 5 yıl birlikte çalıştığımız Başkanımıza bu güzel tesisin arazisinin tahsisinde sağlanan imkânlar için ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Yap-İşlet-Devret modeliyle yaklaşık 155 Milyon TL mal olacak tesisimizi inşallah önümüzdeki yaza doğru bitirmeyi hedefliyoruz. İzmir’i tenisin, sporun merkezi olacağına inanıyoruz. Narlıdere Tenis Kulübü de tamamlandığında uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak. Narlıdere’mize ve İzmir’mize değer katacak. Projemiz, İzmir’imize Narlıdere’mize hayırlı olsun. Emek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Engin, ilçe belediyelerinin bütçelerinin kısıtlı imkânlarla sınırlı olduğunu ifade ederek, “Hayata geçirdiğimiz projelerin bir kısmını Bakanlıklarımızla, Valiliğimizle, Kaymakamlığımızla, Büyükşehir Belediyemizle sonlandırıyoruz. Bizler kamu görevi yapıyoruz. Tek derdimiz sorumluluklarımızı yerine getirmek ve bu sorumlulukları yerine getirirken hakkıyla yapabilmek. Kentsel dönüşümde 5 bin konutluk büyük bir alanın imar planı Bakanlığımızın, Büyükşehir Belediyemizin ve diğer kurumlarımızın desteğiyle sonuca ulaşıyor. Narlıdere’mizde yine İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’ni hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. İnşallah Ocak ayında hep birlikte orada da kurdeleyi keseceğiz. Kentimize hediye ettiğimiz Yukarıköy de en önemli projelerimiz arasında yer alıyor. Hep birlikte İzmir’imizi, Narlıdere’mizi daha yaşanabilir bir hale getiriyoruz. Bu güzel şehri hep birlikte omuz omuza daha ileri götürüyoruz” diye konuştu.

NARLIDERE TENİS KULÜBÜ
Narlıdere Belediyesi’nin Sahilevleri’nde konumlandırdığı Narlıdere Tenis Kulübü, kentin en büyük tenis kulübü olarak göz kamaştıracak. Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılacak proje, dünya standartlardaki tenis kortları ve teknolojik-teknik altyapısı ile ulusal ve uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek. Narlıdere Tenis Kulübü’nde, uluslararası standartlarda 4 adet tenis kortu, yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, sporcu dinlenme odaları, restoran, kafe, fitness salonu, sauna-hamam ve oyun salonu yer alacak. Sporseverler için her detayın düşünüldüğü Narlıdere Tenis Kulübü, 6 bin metre kapalı ve 2 bin 500 metre açık rekreasyon alanıyla İzmir’de tenisin ve sporun yeni merkezi olacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Irmak Türkiye’nin gururu oldu

Moral veren uğurlama

Ege Üniversitesi Türkiye Şampiyonu

Menderes’te Motofest Coşkusu Yaşandı

Menderes’te Motofest Coşkusu

6. Ayak ve Kış Trofesi ödülleri sahiplerini buldu

Arşiv