YUKARI

Ödemiş’te kurtuluş coşkusu türkülerle yaşandı

Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü coşkusu 37. Ödemiş Milli Fuarı’nın açılışı ve ünlü sanatçı Bedia Akartürk’ün türkü şöleniyle devam etti.
Ödemiş’te kurtuluş coşkusu türkülerle yaşandı
06 Eylül 2021 0 yorum 348

Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü coşkusu 37. Ödemiş Milli Fuarı’nın açılışı ve ünlü sanatçı Bedia Akartürk’ün türkü şöleniyle devam etti. 

Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü kutlamaları 3 Eylül Cuma akşamı gerçekleşen 37. Ödemiş Milli Fuarı açılışı ve Bedia Akartürk konseriyle sürdü.  
Geçtiğimiz yıl pandemi önlemleri nedeniyle düzenlenemeyen Ödemiş Milli Fuarı bir yıllık aranın ardından yeniden kapılarını açtı. Açılış törenine Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, protokol üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, meclis üyeleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Açılış töreni öncesi Ödemiş Belediye Bandosu mini bir konserle müzik ziyafeti çekti. 

 
Bir yıllık aranın ardından yeniden Ödemiş Milli Fuarı 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Ödemiş Belediyesi halkoyunları ekibi zeybek gösterisi sergiledi. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Milli Fuar’ın geçmişten günümüze ulaşmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “3 yıl 3 ay 3 gün işgali yaşayan Ödemiş’in mutluluğa kavuştuğu kurtuluş günündeyiz. O ruha layık evlatlar, torunlar olarak ülkemizin, kentimizin, ilçemizin daha güzel yerlere ulaşması için çalışıyoruz. Sayın Kaymakamımızın öncülüğünde Organize Sanayi’de ve kentimizin diğer kalkınma alanlarında birlikte hareket ediyoruz. Elbette pandeminin etkilerini yaşıyoruz. Bir yıllık aranın ardından bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz fuarda ürettiklerimizin göz önüne çıkması, sivil toplum kuruluşlarımızın bir arada olması, hemşehrilerimizin buluşması anlamında çok değerli. Ödemiş Ticaret Odası’nın girişimleriyle başlayan değerli Belediye Başkanımız Hüseyin Son’un öncülüğünde ilerleyen fuarımız güzel kararlarla bugüne kadar ulaştı. Tıpkı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yaşanan buluşmanın güzel anıları gibi bugün de Ödemiş’te bu güzel buluşmayı yaşıyoruz. Diliyoruz ki kurtuluşumuzun 100. yılında çok daha güzel bir buluşmayla bir arada oluruz. Başarılı bir fuar dönemi diliyorum” dedi. 
Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Ödemiş, barındırdığı potansiyel ile tarım ve hayvancılık alanındaki atılımlarıyla, turizm alanındaki potansiyeli ile ülkemizin önemli kentlerinden birisidir. Ödemiş’in ülke ekonomisine yaptığı katkı ve ortaya çıkardığı katma değer azımsanmayacak derecededir. İnanıyorum ki Ödemiş, önümüzdeki yıllarda çalışkan insanlarının katkılarıyla daha iyi yerlere gelecektir. Tüm faaliyetlerimizi doğa ile barışık yaptığımız zaman Küçük Menderes Ovası ve bizlere ürünler sunan yaylalarımız uzun yıllar bereketini sunacaktır. 37 yıldır bu toprakların bizlere sunduklarını ve sizlerin emeğiyle üretilen ürünleri burada sergiliyoruz. Ödemiş Belediyemiz ve kıymetli Ödemişliler bu birlikteliğe sahip çıktığınız bu organizasyonun arkasında durduğunuz için 37 yıldır buradayız. Ödemiş Milli Fuarı’nın ilçemize, burada stant açan üretici, esnaf ve sanayici tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi. 
13 Eylül’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak 37. Ödemiş Milli Fuarı’nın açılış kurdelesi hep birlikte kesilerek stantlar ziyaret edildi.  
 
Bedia Akartürk’ten türkü şöleni 
Fuar açılışı sonrası kurtuluş sevinci ve coşkusu Bedia Akartürk konseriyle doruğa çıktı. 125. Yıl Kültürpark’ta düzenlenen konserde Ödemişli ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Bedia Akartürk, türkülerini Ödemiş’in kurtuluşu için söyledi. Konserin bir bölümünde türkülerini hemşehrilerinin arasında söyleyen Akartürk büyük ilgi gördü.  
Akartürk’ün orkestrasında yer alan Ödemişli  TRT İstanbul Radyosu Bağlama Sanatçısı Cumali Kalkan da söylediği türkülerle konsere renk kattı. 
Konser sonunda Başkan Mehmet Eriş, Bedia Akartürk’e çiçek takdim ederek Ödemişlilere yaşattığı türkü şöleninden dolayı kutladı. Konser anı fotoğrafının çekimi ile son buldu.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Güncel 0 yorum

Dünya Sevgi Günü

16 Ekim 2021 12 kere okundu

Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi ve ASO’unda “14 Ekim Dünya Sevgi Günü” kutlandı. Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi ve ASO çalışanları, öğretmenleri, [...]

Güncel 0 yorum

Kuşadalı kadınlar üniversite öğrencileri için seferber oldu

15 Ekim 2021 121 kere okundu

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, eşi Duygu Gül Günel’le birlikte Kuşadası Katılımcı Kadın Hareketi Derneği tarafından üniversite öğrencilerine maddi [...]

Güncel 0 yorum

Teksek yalnızız, birlikteysek tamız

08 Ekim 2021 237 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kent Konseyi'nin yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Kent Konseyi’nin önemine vurgu yapan Başkan [...]

Güncel 0 yorum

YBYK Büro Toplantısı Macaristan’da başladı

05 Ekim 2021 303 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin (YBYK) 26-28 Ekim 2021 tarihleri arasında Fransa'nın Strazburg [...]

Güncel 0 yorum

Yurt arayan gençlere İzmir Büyükşehir Belediyesi kapılarını açtı

30 Eylül 2021 373 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından barınma sorunu çeken öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” [...]

Güncel 0 yorum

Hem İzmir’e hem de ülkemize umut olmayı başardık

29 Eylül 2021 335 kere okundu

İtfaiye Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İtfaiyesi’nin başarılarına değindi. [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1631750264740-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Menajer Sanatçısını Vezir De Eder, Rezil De…

71 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

İnsan Olma Gerçeği

33 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Ödemden Bıktık Diyenler Gelsin…

197 yazı

3

Serhan Şarman

Kula, Nasip Olmaz Her Kul'a

7 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1631750342324-1a.jpg

Son Yorumlanan Haberler

Tamer'de Kliplendi

11 Ağustos 2021 1 kere okundu

Doğru bilinen yanlışlar düzeltilsin

07 Mayıs 2021 1 kere okundu

Genel Sanat Yönetmenliği’ne Aday

10 Ocak 2021 1 kere okundu

Reklam

1631750294814-1a.jpg