Ödül sayısını 13'e çıkardı

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano ASD Piyano Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Demet Eytemiz’in öğrencisi Papatya Biter, bu yıl içinde aldığı 2 ödül ile ödüllerinin sayısını 13’e çıkardı.

  • 0
  • 601
Ödül sayısını 13'e çıkardı
Yazı Boyutu:

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano ASD Piyano Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Demet Eytemiz’in öğrencisi Papatya Biter, bu yıl içinde aldığı 2 ödül ile ödüllerinin sayısını 13’e çıkardı.  

2007 yılında Bodrum’da doğan Papatya Biter’in ödül kazanımı 2017 yılında Milano Piano Talents ,Piyano Solo üçüncülük ödülü ile başladı. 2019 yılında Uluslararası Gülsin  Onay 1. Piyano Festivali, Doğu Akdeniz Üniversitesi Özel Ödülü, 2019 yılında Rusya Federasyonu kökenli VİVA Music Internatıonal Competition of Classical  Music, Piyano Solo üçüncülük ödülü alarak New York Carnegie Hall’da konser verme hakkı elde etti.

2020 yılında Evde Sanat Var Piyano Festivali ,Piyano Solo Jüri Ödülü, Piyano-Duo Halk Jürisi Ödülü  ve Jüri Özel Ödülü, 2021 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Besteciler Buluşması ‘na “Eylül” adlı bestesi ile seçildi. 2021  Internatıonal Sergei Rachmaninoff Piano Competition Piyano Solo İkincilik Ödülü, 2021 yılında 4.Uluslararası  Alkanova Müzik Yarışması, Piyano Solo 1’inci olarak Altın Diploma, Great Masters Internatıonal Piano Competition ,Piyano Solo İkincilik Ödülü, 2021  “Bodrum” adlı bestesiyle  Odin Internatıonal Music Competition Kompozisyon dalında Onur Ödülünün ardından Polonya’da düzenlenen Internatıonal Piano Competition “Music is Life” yarışmasında üçüncü olarak, Polonya’da üç ayrı şehirde konser verme hakkı elde etti.  Uluslararası Gülsin Onay  2. Piyano Festivali’nde Ahmed Adnan Saygun’un  “Meşeli” adlı eseriyle “Türk Besteci Ödülü”ne  layık görülen Papatya Biter,  bu yıl içinde gerçekleştirilen 6. Internatıonal Alkanova Music Competition’da ve 1.Internatıonal Online Music Festival “Rhapsody”  Birincilik kazandı.

Pek çok Uluslararası, Ulusal  yarışma ve festivalin yanı sıra konserlerde yer alan Papatya,  İyi bir konser piyanisti ve besteci olabilmek için var gücüyle çalıştığını ve bir gün ülkemizin aydınlık yüzü olarak, okulunu, üzerinde çok emeği olan öğretmenini ve ailesini onurlandırmayı hedeflediğini söyledi.

Diğer Haberler

Uluslararası 9. Seramik Çalıştayı sona erdi

Kitap tutkunları Seferihisar’da buluştu

"Haydi çocuklar Hikaye Yarışması"na

Kâğıt ve Kitap Sanatları Müzesi'nde farklı kültürlerden sanat eserleri

YORUM YAZ
2022-09-24-1664012764330-banner.jpg