Öğrencilerden örnek kermes

  • 0
  • 1.293
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Bölümü,  Sosyal Sorumluluk Dersi doğrultusunda kermes düzenlendi. Doç. Dr. Eser Bayramoğlu ve Bölüm Koordinatörü Yrd. Doç. Dr Bekir Yılmaz’ın önderliğinde 2. Sınıf öğrencilerinin düzenlediği kermes büyük ilgi gördü. Kermesten elde edilen gelir Konak Ferahlı’daki Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak.

Bu Kermes Örnek Olmalı
Kermeste elde edilecek gelirin öğrencilerin kırtasiye, kitap, elbise ve spor malzemelerine ayrılacağını belirten Doç. Dr. Bayramoğlu 2. Sınıfların organizasyonu düzenlediğini, diğer fakülte öğrencilerinin de maddi manevi olarak projeye destek verdiklerini belirtti. Öğretmenlerin de yemekler yaparak öğrencilerle beraber olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Bayramoğlu, herkesi sosyal sorumluluk  projesine desteğe çağırdı.

Toplumun Sorumluluk Üstlenmesi Gerekli
Eğitimin ilköğretimde başladığını, çağdaş uygarlık için öncelikle çocukların iyi bir eğitim almaları gerektiğini belirten Doç. Dr. Bayramoğlu “Eğitim için  toplumun duyarlı olması ilk etkendir. Böyle bir projede yer almaktan çok mutluyuz, küçük adımlar büyük bir ilerleyişin öncüsü olacak.”dedi İZMİR (Ege Ajans)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim