Öğrenirken eğlenecekler

  • 0
  • 1.145
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilköğretim okulu öğrencileri için ücretsiz ‘Yaz Okulu’ açıyor. 18 Temmuz’da başlayacak olan yaz okulunda İngilizce, bilgisayar, resim, bağlama, satranç, oyun atölyesi, öykü-şiir atölyesi, gitar ve beslenme konularında dersler olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz tatillerini değerlendirmek isteyen ilköğretim öğrencileri için ‘Yaz Okulu’ açıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne ait kurs merkezlerinde gerçekleştirilecek olan yaz okulu, 18 Temmuz 2011’de başlayacak. Yoğun ilgi gören ücretsiz okul için son kayıt 15 Temmuz.

Yaz okulu projesi ile okulların kapalı olduğu yaz döneminde çocukların tatillerini kültürel ve sosyal aktiviteler ile değerlendirmek, yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanmalarına yardımcı olarak başarı oranlarının artmasına katkı sağlamanın yanı sıra öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak da amaçlanıyor. İlki geçtiğimiz yıl açılan yaz okulu, gelen yoğun talepler üzerine, bu yıl 7-12 yaş ve 12-15 yaş olmak üzere iki yaş grubuna yönelik hazırlandı.

Eğlenceli dersler
Proje kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Beceri Kursları (İZMEB), Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM) ve Kardeş Aile Projeleri’nde görevli öğretmen ve psikologlarla görüşmeler yapılarak eğitim programı oluşturuldu. Öğrencilerin öğrenirken aynı zamanda eğlenecekleri branşların tercih edildiği yaz okulunda İngilizce, bilgisayar, resim, bağlama, satranç, oyun atölyesi, öykü-şiir atölyesi, gitar ve beslenme konularında dersler verilecek. 26 Ağustos’a kadar devam edecek olan yaz okulunu tamamlayan öğrenciler, katılım belgesini almaya da hak kazanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 5 kurs merkezinde gerçekleştirilecek olan yaz okulundaki dersler, kurs merkezlerine göre değişiklik gösterecek. Yaz okuluna kayıt yaptırmak isteyenler; Evka-1 Kurs Merkezi (420 05 50), Gaziemir Kurs Merkezi (251 41 14), Toros Kurs Merkezi (433 83 53), Karabağlar Kurs Merkezi (253 64 66) ve Evka-4 Kurs Merkezi (351 67 07) ile irtibata geçebilirler.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv