Okul serviste başlar

  • 0
  • 1.379
Yazı Boyutu:

Piri Reis İlköğretim Okulları öğrencilerinin güvenliği için servis şoförlerine ve hosteslerine “Okul Servisi ile Güvenli Ulaşım” konusunda eğitim verdi.

Karşıyaka Piri Reis İlköğretim Okulu Psikolojik Danışmanı Esin Satuk  öğrenci için okulun servis sırasında başladığını belirterek “Eğitimin ilk durağı servis araçlarıdır. Aynı zamanda onlar, içinde bulundukları servis ortamının kutsal emanetleridir. Öğrencilerimize verdiğimiz değer okul sınırları içerisinde kalan bir durum değildir. Her ortamda onların yanında olmak zorundayız” diye konuştu. Satuk, ailelerin ve çocukların trafik kurallarına uyulup uyulmadığına çok dikkat ettiğini hatırlatarak eğitimin önemine dikkat çekti.

Eğitimde şoför ve hosteslere iki sorumlulukları olduğu hatırlatıldı. Birinci; servis aracını trafik kurallarına uygun bir şekilde iyi kullanmak ikincisi; çocukları korumak.
Velilerin en değerli varlıkları çocuklarını okuldan önce servislere emanet ettiği hatırlatılarak öncelikle yapılması gerekenler, döneme iyi başlamak, okul servisi kuralları, serviste yaşanabilecek problemler, sorunlarla karşılaşıldığında yapılması gerekenler ile öğrenci ve veliyle iyi bir iletişim kurmanın önemi anlatıldı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv