Onurlandıran proje

  • 0
  • 1.709
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nün gerçekleştirdiği “Bazı Halka ve Cebir Sınıflarında Türevler” isimli proje TÜBİTAK tarafından kabul edildi. Proje Slovenya Yüksek Eğitim ve Teknoloji Bakanlığı (MHEST) ve TÜBİTAK’ın yapmış olduğu ikili anlaşmalar çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nün gerçekleştirdiği ilk uluslararası proje olma özelliği taşıyan çalışmanın yürütücülüğünü EÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümü Cebir ve Sayılar Teorisi A.B.D Başkanı Prof. Dr. Nurcan Argaç ve Asoc. Prof. Dr. Ajda Fosner üstlenirken projede Doç. Dr. Emine Albaş ve Assoc. Prof. Dr. Rok Strasek araştırmacı olarak görev alıyor.

Prof. Dr. Nurcan Argaç; “ TÜBİTAK tarafından desteklenen proje matematik alanında bilimsel gelişmelere önemli destek sağlayacaktır. Böyle bir projenin Türkiye ayağının yürütücüsü olmak gerçekten onur verici. Projede yer alan genç akademisyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu çalışma EÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümünün gerçekleştirdiği ilk uluslararası projesidir” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv