Örnek işbirliği

  • 0
  • 1.327
Yazı Boyutu:

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Emin Bağcı ve yönetim kurulu üyelerine nezaket ziyaretinde bulundu.
Ege-Koop Genel Başkanı Aslan, ziyarette, İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Emin Bağcı’ya; Torbalı Ayrancılar’da 1600 konutun bulunduğu Egekent-4 Sitesi girişinde kurulan, Selçuk-Kuşadası-Bodrum-Tire-Ödemiş istikametine giden yolların birleşme noktasında yer alan ve bu yönüyle 250 bin kişiye hitap eden Ege-Koop Alışveriş Merkezi’nde kuracakları markette İzmirli bakkallarla işbirliği yapma arzusunda olduklarını vurguladı.

Fiyatları halktan yana dengeleyecek bir market
Hüseyin Aslan, 61 işyeri ve sinemasıyla da bölge için çok özel bir buluşma noktası olacak Ege-Koop Alışveriş Merkezi bünyesinde kurulacak bin 637 m2 büyüklüğündeki marketi İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası ile birlikte planlayıp yönetme önerisini dile getirdi. Hipermarketlerin haksız rekabetine karşı bakkalların da güç birliği yapmasının önemine değinen Aslan, “Toplumun omurgasını oluşturan bakkalımız, küçük esnafımız; toplumsal barışın ve demokrasinin sigortası olan esnaf teşkilatımızın halk nezdinde (amca) olarak kabul görmüş önemli bir kesimini oluşturuyor” dedi. Sosyal devlet anlayışını benimseyen hükümetlerin, haksız rekabete engel olan ve fırsat eşitliğini sağlayan yasal önlemler alması gerektiğine vurgu yapan Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, bakkalı aşağılayan sözlerin çözüme katkı sağlayamayacağını tam tersine sorunları çoğaltacağını anlattı.
Hüseyin Aslan, “Bakkalımız da, kendi karşı duruşlarını ortak tavır sergileyerek ve modeller geliştirerek göstermelidir. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Onursal Başkanı ve CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam ile birlikte temellerini attığımız Ege-Koop Alışveriş Merkezi’nde kuracağımız, fiyatları halktan yana dengeleyecek marketimizi bakkalımızla birlikte işleteceğimiz bir model oluşturma çabasındayız. 10 bin kişinin yaşadığı Egekent – 4 Sitesi’nin içinde ve yol üstünde yaklaşık 250 bin kişiye hitap eden bir noktada yer alan Ege-Koop Alışveriş Merkezimizde bu modeli yaşama geçirebilirsek, hipermarketlerin haksız rekabetine karşı bir alternatif yaratmış olacağız”” dedi.
Hipermarketlerin sadece “bakkal amca”yı değil 60 meslek grubunu, çarşıları ve dükkanları yok ettiğini savunan Ege-Koop Genel Başkanı Aslan, şöyle konuştu: “12 milyon yoksula, 6 milyon işsizse, 5 milyon asgari ücretliye, 9 milyon emekliye, 10 milyon yeşil kartlıya 2 milyon küçük esnafı eklemeyelim.”

Oda yönetimi ve Üst Birlik teklifi değerlendirecek
Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Emin Bağcı ise, Ege-Koop gibi Türkiye’nin takdir ettiği bir kurumdan işbirliği teklifi almaktan onur duyduklarını belirterek, “Ege-Koop’un başarılı başkanı Sayın Hüseyin Aslan ve ekibiyle birlikte böyle bir model içinde yer almak bize mutluluk verir. Bu teklifi gerek oda gerekse üst birliğimiz nezdinde değerlendireceğiz” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Z kuşağı en çok fıstık, badem ve ceviz tüketiyor

Sofralık üzümün ihracat yolculuğu 11 Temmuz’da başladı

Çiftçiyi tarım fuarı heyecanı sardı

Cezayir’de Türk ürünlerine yoğun ilgi

Esnafın zararını karşılayacak

6 aylık kuru meyve ihracatı 829 milyon dolar