Ortak akıl başarılı olmamızı sağlıyor

  • 0
  • 1.817
Yazı Boyutu:

Ege Koop Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Aslan’ın katkılarıyla Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi(EÜİF)’nde yaptırılan  “1 Nolu Seslendirme Stüdyosu” törenle açıldı. Son teknoloji malzemelerle donatılan Seslendirme Stüdyosu, ilk olarak “Konuşan Kitaplar” kampanyası için kullanıldı. Kampanya ile 10 kitap görme engelliler için İletişim Fakültesi öğrenci ve öğretim elemanları tarafından seslendirilmeye başlandı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ’inde gerçekleştirilen açılışa Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Ege Koop Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Aslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra çok sayıda Öğretim Üyesi katıldı.

“ENGELLİLERİ ENGELSİZLEŞTİRMELİYİZ”
Törende konuşan Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, “İlkleri çok seviyorum, stüdyonun isminde ‘bir’ ifadesi olması çok güzel. Bu devamının geleceği anlamına geliyor. Ortak akıl birliği gerekli. Bu, çok da iyi sonuçlar doğuracaktır. İşitme ve görme engellileri engelsizleştirmeliyiz. Ege Üniversitesi çağdaş eğitim, kaliteli araştırma ve toplumsal duyarlılık konularında ilerlemeye devam ediyor. Toplumsal sorumluluk projelerimizi öğrencilerimizle gerçekleştiriyoruz” dedi.

Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, “Doğrudan seslendirmenin yanı sıra öğrencilerin kendileri de kitapları seslendiriyor. Stüdyomuz daha da profesyonelleşti, önce ders kitaplarını seslendirmeyle başladık şimdi ise hem eğitim hem kişisel sosyal gelişime katkıda bulunacak eserleri seslendiriyoruz. Sivil Toplum Örgütleri ile Ege Koop’la iyi işler başarıyoruz. Bu stüdyonun açılmasında Hüseyin Aslan’ın şahsi duyarlığının katkısı büyük.  Bağışlar ve akıllı yatırımlar Türkiye’yi geliştirecek . Sonuç olarak ortak aklın emeği birleştirmesi başarılı olmamızı sağladı” şeklinde konuştu.

“İNSAN ODAKLI POLİTİKALARDAN ÖDÜN VERMİYORUZ”
Yaptıkları çalışmalarda insan odaklı politikalarından ödün vermediklerini ifade eden Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, çağdaş kentler oluştururken eğitimin de hayatın en önemli gerçeği olarak her türlü sorumluluğu üstlendiklerini vurguladı.  Aslan, “Tüm kamuoyunun şahit olduğu gerçekleri dile getirirken amacım basit, sıradan tekrarlar yapmak değil hem şahsım hem de Ege Koop olarak insanımıza, eğitime de ne kadar duyarlı olduğumuzu ortaya koymaktır.  Bu bir anlamda da çağrıdır. Lütfen eğitimden desteklerinizi esirgemeyin” diye konuştu.

Konuşan Kitaplar Projesi’nin heyecan verici olduğunu ifade eden Hüseyin Aslan, “İzmir’in yüz akı Ege Üniversitesi ile ortak bir projede yer almamız da bu anlayışımızın bir gereği olarak şekillenmiştir. ‘Konuşan Kitaplar’ projesini ve görme engelli çocuklarımıza yönelik olduğunu duyunca çok heyecanlandım. Çorbada benimde tuzum olsun dedim ve ihtiyaçları olan ‘Seslendirme Stüdyosu’nu İletişim Fakültesi’ne kazandırarak onların hedef büyütmelerini, daha çok yavrumuza hizmet götürmelerini sağlamaya çalıştım. Altını çizerek söylüyorum ki; Ege Koop ailesi ve şahsım adına daha büyük bir mutluluk yoktur” dedi. 

ANLAMLI YATIRIM
Açılışta konuşan Ege Koop Danışma Kurulu üyesi Öcal Uluç “Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi’nde küçük de olsa anlamlı bir yatırımın açılışında burada bulunmaktan onur duyuyorum. Sarf ettiği gayretlerle sosyal alanda adından söz ettiren bu iki kuruluş bir araya gelince sosyal faaliyetlerde inanıyorum ki yapamayacakları şey yoktur. Rektörümüze ve Ege- Koop başkanımıza bu anlamlı adım için şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile açılan yolda çok daha ileri adımların atılacağına inanıyorum. Herkese hayırlı olsun” diye konuştu.
Konuşmaların ardından ses stüdyosu Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Hüseyin Aslan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Elden tarafından açıldı.

Profesyonel seslendirme yapılabilmesi için gerekli bütün alt yapının yeniden oluşturulduğu stüdyo iletişim fakültesi öğrencilerinin projelerini uygulamasına olanak sağlayacak.İZMİR(Ege Ajans/ Selda Bektaş)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv