Özgür Attila'da kazanan yine dostluk oldu

İzmirspor Kulübü tarafından düzenlenen Altay, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, İzmirspor ve Karşıyaka U-12 futbol takımlarının katıldığı 6. Turan Özgür Attila Dostluk Turnuvası Yeşilyurt Stadı'nda yapıldı.

  • 0
  • 670
Özgür Attila'da kazanan yine dostluk oldu
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmirspor Kulübü tarafından düzenlenen Altay, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, İzmirspor ve Karşıyaka U-12 futbol takımlarının katıldığı 6. Turan Özgür Attila Dostluk Turnuvası Yeşilyurt Stadı'nda yapıldı.

1 Ocak 2009 tarihinde Ankara'da yaşanan doğalgaz faciasında hayatını yitiren Turan Özgür Attila ve 6 üniversiteli arkadaşının anısına bu yıl 6.'sı düzenlenen dostluk turnuvası yine birbirinden güzel görüntülere sahne oldu. İzmir’in 6 büyük kulübünün U 12 takımlarının katıldığı dostluk turnuvasında, bir ilk yaşandı ve dostluk adına kupa ve madalyalar önceden verildi.

İzmirspor Futbol Altyapı iş birliği ile bu yıl altıncısı düzenlenen turnuvanın açılışını Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu yaptı. Yeşilyurt Stadı'na yapılan tüm gün süren turnuvayı İzmirspor Kulüp Başkanı Nedim Topaloğlu, İzmir ASKF Başkan Yardımcısı Ahmet Öcel, İz Gazete İmtiyaz Sahibi Ümit Kartal, 9 Eylül Gazetesi Yayın Koordinatörü Hakan Dirik, kulüp temsilcileri ve çok sayıda futbolsever izledi.


Orkun Fidan, Muhittin Selvitopu Hakan Keskin, Murat Attila

Turan Özgür Attila'nın babası gazeteci Murat Attila'nın teşekkür konuşmasından Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve İzmirspor başkanı Nedim Topaloğlu sporseverlere ve genç oyunculara seslendi.

TURNUVA ÖNCESİ KUPALAR VERİLDİ
İzmir'in 6 köklü kulübü, Altay, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, Karşıyaka ve İzmirspor yöneticileri, hocaları ve U12 takım oyuncuları sahadaki yerini, havanın güneşli olmasını fırsat bilen sporseverler de turnuva için tribündeki yerlerini aldı. Genç oyuncuların güzel hareketleri ve golleri sonrası tribünlerden bol bol alkış sesleri sahaya yansıdı.

Göztepe, Buca ve Altınordu A Grubu'nda, İzmirspor, Altay ve Karşıyaka B Grubu'nda yer aldı. Büyük bir centilmenlik içinde geçen grup maçları sonucunda A Grubu'nda oynanan maçlar sonucunda ilk iki sırayı alan Göztepe ve Altınordu yarı finale yükseldi. B Grubu'nda da Karşıyaka ve Altay yarı finalist oldu. Yarı finalde Göztepe Altay'ı, Altınordu da Karşıyaka'yı yenerek finalist oldu. Final maçını kazanan Altınordu bu yıl 6.'sı düzenlenen kupayı bir kez daha müzesine götürdü.


Teknik Sorumlular

Turnuvada Altınordu'nun kupasını teknik sorumlu Hakan Keskin, Göztepe'nin kupasını Ahmet Balcı, Altay'ın kupasını Fikret Atıcı, Karşıyaka'nın kupasını Şerif Özdemir, Bucaspor'un kupasını Serkan Babur, İzmirspor'un kupasını ise Orkun Fidan aldılar. Müsabakaları Koray İçten, Hasan Gostak, Erdoğan Polat ve İlker Karabacak yönetti.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

3 yılda 666 madalya

Hentbolda Avrupa zamanı

Doğa annesinin yolunda

Yine sözde sporseverlik ve maç tatil...