Özgüven: hobiniz uzmanlığınız olsun

  • 0
  • 2.113
Yazı Boyutu:

Doğan Haber Ajansı (DHA) Ege Bölge Temsilcisi İlyas Özgüven gazeteci adaylarına tecrübelerini aktardı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Ajans Haberciliği Dersi’nde öğrencilere gazeteciliğin zor ve zevkli yönlerini anlattı.Gazetecilikte uzmanlık alanları üzerinde de duran Özgüven, “Hobiniz uzmanlığınız olsun” dedi. Özgüven, ayrıca teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin merkezinde habercinin olacağını vurguladı.

Gazetecilikte yaşadığı olaylardan örnekler veren Özgüven kendisinin de bu noktaya gelene kadar gazeteciliğin en alttan en üste kadar tüm aşamalarını geçirdiğini söyledi. Haber ajanslarının çalışma yöntemlerine de değinen Özgüven, “Gün içinde ortalama yüz adet yazılı, onbeş tane de görüntülü haber servise koyuyoruz” dedi.

İzmir’de habercilik yapmanın İstanbul’a göre avantajlı olduğundan bahseden Özgüven, “İzmir gibi bir şehirde gazeteciliğe başladığınızda mesleğin her aşamasını görüp geçirerek çok daha zengin tecrübelere sahip olursunuz” dedi.

Türkiye’de çok fazla İletişim Fakültesi ve dolayısıyla sektörün talebini aşan arzın oluştuğunu vurgulayan Özgüven, ekiplerinde kendiside dâhil 15 kadrolu elemanın 13’ünün Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olduğunu ve İletişim Fakültesi’nin İzmir basınında. İZMİR (Ege Ajans)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim