Özlem, hasret ve saygıyla andı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85.yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Narlıdere’de de özlem, hasret ve saygıyla anıldı

  • 0
  • 283
Özlem, hasret ve saygıyla andı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85.yılında, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Narlıdere’de de özlemle anıldı.

100.yaşını kutlayan şanlı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için ilk tören, Narlıdere Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi. Törende; Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Garnizon Komutan Vekili İstihkâm Albay Ali Tümer, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, siyasi partilerin temsilcileri ve STK’lar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından ise ülkemizin her köşesinde olduğu gibi saat 09.05’te hayat durdu ve iki dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Çelenk törenin ardından ise Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde İlçe Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk’ü anma programı düzenlendi. Anma programında, 10 Kasım Oratoryosu’nu vatandaşlarla buluşturan öğrenciler büyük alkış aldı. Törende ayrıca, 10 Kasım ve Atatürk konulu resim, kompozisyon ve şiir dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin verdi.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Atatürk’ün en büyük eseri ve emaneti Cumhuriyetin 100.yaşını girdiğini ifade ederek, “Cumhuriyetimizin 100.yaşında, Ata’mızın açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürüyoruz. Asker ve devlet adamı, ulusumuzun ölümsüz kahramanı Gazi M.Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini sonsuza dek yaşatacağımızın sözünü veriyoruz. Demokratik, laik ve çağdaş Cumhuriyetimizi bizlere emanet eden Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Sel mağdurlarına nakdi yardım

Bahanesi yok

Taşkın alarmı

Esnafa kum torbası desteği

Üç ay işgaliye ücreti alınmayacak

Kadın hikayeleriyle şiddete dikkat çektiler