PERGEL ile geleceğe hazırlar

Gaziemir Belediyesi, erken ergenlik dönemindeki çocukların sosyo-duygusal gelişimlerini desteklemek amacıyla geliştirilen Pozitif Ergen Gelişimi (PERGEL) Eğitim Programı’nı, 20 çocuğa uyguladı.

  • 0
  • 225
PERGEL ile geleceğe hazırlar
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Sosyal yönden güçlü bir toplum yaratmak için danışmanlık hizmetleri ve eğitimler düzenleyen Gaziemir Belediyesi, erken ergenlik çağındaki çocuklar için özel bir eğitim düzenledi. Belediye, Koç Üniversitesi akademisyenlerinin, çocukların sosyo-duygusal gelişimlerini desteklemek amacıyla geliştirdikleri Pozitif Ergen Gelişimi (PERGEL) eğitim programını, 5. ve 6. sınıf öğrencilerine uyguladı. Kadın Danışma Merkezi’nde düzenlenen ve ergen bireylerin öz düzenleme, ilişkilerini güçlendirme, yeni ilişkiler kurma, ilişkilerdeki problemleri çözme, olası zorbalıklarla baş etme ve ahlak gelişimlerini desteklemek amaçlayan eğitime, 5. ve 6. sınıf öğrencisi 20 çocuk katıldı.

Uzman Psikolog Yağmur Cumert tarafından uygulanan ve 16 hafta süren eğitim programı kapsamında değişebilirlik ve değişime inanma, duygular ve empatik düşünme, iletişim, otomatik düşünceler ve yorumlar, ilişkilere özen gösterme ve ilişkileri güçlendirme, farklılıklara saygı gösterme, olumsuz duygularla başa çıkma, uzlaşma, akran zorbalığı, özerk-ilişkisel benlik ve karar verme, çaba ve başarı, ahlak gelişimi, gelecekte ben ve genel pekiştirme konuları işlendi.
Pozitif Ergen Gelişimi eğitim programını tamamlayan 20 çocuk sertifikalarını aldı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deniz balığı ile kültür balığı arasında önemli bir fark yok

Türkiye’de ilk 5’te…

Yılın En İyi Genç Bilim İnsanı

Üniversiteli sayısı 207 bini geçti

“İzmirborçağı” literatüre kazandırıldı

Bayraklı'da yaz spor okulları başladı