PETKİM’de 200 teknisyen işbaşı yapıyor

  • 0
  • 2.229
Yazı Boyutu:

Türk sanayisinin büyük yara aldığı 2009 yılında yatırımlarını sürdüren PETKİM, istihdamını da artırmaya devam ediyor. Aliağa yerleşkesinde yapılacak Rafineri ve Petrokimya yatırımlarına yetiştirilmek üzere; Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu, Teknik Eğitim Fakültelerinin uygun bölümlerden mezun olanlar için düzenlenen "İstihdam Garantili İşgücü Yetiştirme" eğitiminin ikincisi de tamamlandı. 12 Ekim 2009 tarihinde, eğitime başlayan 200 kursiyer, 3 Şubat 2010 tarihinde düzenlenecek törenle işbaşı yapacak. Kursiyerler, Ege Üniversitesi İİBF işbirliği ile, ön değerlendirme ve mülakât yapılmak suretiyle belirlendi. PETKİM bu değerlendirme sürecinde uyguladığı objektif sistemle 2009 yılı kasım ayında Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) tarafından düzenlenen 17. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi'nde "İŞE ALIM" kategorisinde büyük ödülün sahibi olmuştu. 90 işgünü süren teorik ve pratik-işbaşı uygulamalı eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerler, "Saha ve Ekipman Teknisyeni" olarak istihdam edilecek.

Türkiye İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü ile PETKİM Petrokimya Holding A.Ş'nin ortaklaşa başlattığı "İstihdam Garantili İşgücü Yetiştirme" eğitiminin birincisi 22 Ocak 2009’da tamamlanmış, 240 kursiyer şirketin çeşitli birimlerinde işbaşı yapmıştı.

PETKİM Genel Müdürü M. Hayati Öztürk, büyüme projeksiyonu ile eşzamanlı olarak ‘yedekleme, yenileme ve genç teknisyen’ çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. 3 Şubat’ta işbaşı yapacak 200 genç teknisyenin, PETKİM’in gelecekte devreye alacağı yatırım projelerinin insan altyapısını oluşturacağını vurgulayan Öztürk, “Hangi yatırımı yaparsanız yapın, emanet edeceğiniz kişi insandır. O insanın bilgi birikimine ve kabiliyetine ihtiyacınız var. En önemli değişim projemiz, genç teknisyen ve mühendis yetiştirme projeksiyonumuzdur. PETKİM’e uzun yıllar hizmet etmiş, 20-25 yıl kıdemindeki çalışanlarımız, kendi evlatları gibi gördükleri genç çalışma arkadaşlarımıza bilgi ve tecrübelerini aktarmaya başladılar.. Büyüyen ailemizin yeni üyelerine hoş geldiniz diyorum” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

En büyük 500 sanayici şirketin 131 tanesi Egeli

Aile Şirketlerinde Yönetim Kurullarını Gençleştiriyoruz

2026'da 2 milyar dolar

Körfez Geçişi Çağrısı

Japon devi Torbalı dedi

Mutlu Esbaş’lıların sesi Lüksemburg’dan yankılandı