Pınar deprem bölgesindeki çocuklarla bir araya geliyor

“Her Şey Çocuklarımız İçin” parolasıyla çocuklara hayallerini resmetme imkânı sunan Pınar Çocuk Resim Atölyesi, depremden olumsuz etkilenen minik ressamlarla buluşmaya hazırlanıyor. Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da kurulacak alanlarda gerçekleştirilecek Pınar Çocuk Resim Atölyesi ile düşlerini renklerle birleştirecek binlerce çocuğun resimleri, 42. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması kapsamında da değerlendirilecek.

  • 0
  • 188
Pınar deprem bölgesindeki çocuklarla bir araya geliyor
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Gıda sektörünün öncü markası Pınar, 42 yıldır kesintisiz devam ettirdiği Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması ile birlikte 2016 yılından bu yana eş zamanlı olarak düzenlediği Pınar Çocuk Resim Atölyesi’ni deprem bölgesine taşıyor.

Deprem bölgesinde 15 gün boyunca 30 çadır kent ile konteyner kentte kurulacak atölye alanında minik ressamlarla buluşacak Pınar Çocuk Resim Atölyesi’nin ilk durağı, 4 – 7 Haziran tarihleri arasında Adıyaman olacak. Adıyaman’dan sonra 17 – 21 Haziran tarihleri arasında Kahramanmaraş ve 22 – 26 Haziran tarihleri arasında da Hatay’da resim sanatına ilgi duyan çocuklarla bir araya gelinecek.
“Her şey çocuklarımız için” parolasıyla çocuklara yönelik uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleri yürüten Pınar, her yıl binlerce çocuğu resim sanatıyla buluşturduğu Pınar Çocuk Resim Atölyesi’yle bu sene deprem bölgesinde 6 – 14 yaş aralığındaki çocuklara resim yapma imkânı sunacak. Atölyeye katılan minik ressamlar, atölye sonunda yüz boyama ve Pınar Kido süt ikramı gibi aktivitelerle vakit geçirecekler.

Atölyeye katılan 3 başarılı minik ressama Bisan Bisiklet hediye
Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın konusu, bu yıl Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşunun 100. yılı olması sebebiyle “Benim için Cumhuriyet” olarak belirlendi. 42. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nda jüri değerlendirmeleri sonucunda 7 öğrenci Bisan Bisiklet, 7 öğrenci kablosuz kulaklık, 14 öğrenci profesyonel resim çantası ve malzemeleriyle ödüllendirilirken, 3 öğrenci de Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla 1 yıllık eğitim bursunun sahibi olacak. Bu yıla özel Pınar Çocuk Resim Atölyesi’ne katılan minik ressamların eserleri yarışma kapsamında değerlendirilecek. Ayrıca atölye çalışmalarına katılan 3 başarılı minik ressama jüri özel ödülü olarak Bisan Bisiklet hediye edilecek.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Arkas Sanat Alaçatı açıldı

Odun İşlenirse İbramaki'de

Yazarlar Şenliği başladı

Tiyatro buluşması’nda deprem hassasiyeti

Sahne Tozu Sırası Büyüklerde

Ulusal ve uluslararası önemli eserlere ev sahipliği yapıyor