Piri Reis öğrencilerinin Fransa turu…

  • 0
  • 777
Yazı Boyutu:

Orion Eğitim Vakfı Özel Piri Reis İlköğretim Okulları öğrencileri geleneksel Fransa gezisini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiler. Bir geziden daha çok yaz okulu niteliğinde olan  üç hafta boyunca öğrenciler, Fransızcalarını geliştirme ve farklı kültürleri tanıma fırsatını yakaladılar.

Fransızca Öğretmenleri Colette Taner, Özlem Güncan ve Meral Bektaş ’ın rehberliğinde üç hafta süren gezinin ilk iki haftasında, Aix- en- Provence’ta Fransız ailelerin yanında kalan öğrenciler, gündüzleri dil okuluna da giderek Fransızcalarını daha da geliştirdiler. Dil okulundan arda kalan zamanlarda da bölgenin kültürel zenginliklerini tanıdılar, çeşitli doğa sporları da yaparak eğitim yılının yorgunluğunu attılar.

Kampın son haftasında ise Paris’e geçerek 5 gün boyunca kültürel mekânları gezme olanağı bulan öğrenciler Euro Disney’e de giderek bol bol eğlendiler. Son olarak Paris’te Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni Nur Petek ’in öğrencileriyle ile gerçekleştirdiği ''Les couleurs de l'ombre (Gölgenin renkleri)'' adlı Resim Sergisinin açılışına  da katılan Piri Reisliler Türkiye’ye dönüşlerinde mutluluklarını dile getirdiler.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv