Piri Reis’te bu yıl da boş yok

  • 0
  • 748
Yazı Boyutu:

Karşıyaka ve Güzelbahçe kampüslerinden bu yıl mezun olan Piri Reisli 8. Sınıf öğrencilerinin tümü başta Saint Joseph Fransız Lisesi olmak üzere istedikleri özel okul ve Anadolu Liselerinin bir ya da birkaçına girmeye hak kazanarak okul seçimi için tatlı bir telaş yaşamaya başladılar.

Aynı başarıyı uluslararası dil diplomaları almak üzere girdikleri Fransızca “Delf” ve İngilizce “Cambridge” sınavlarında da gösteren Piri Reis öğrencileri, bu alanlarda olmaları gereken düzeyin üstünde başarı göstererek kazandıkları diplomalarıyla tatilin keyfini çıkarıyorlar. 

Okulların bağlı olduğu Orion Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İclal Kardıçalı, başarıyı şöyle değerlendirdi:  “Kurulduğumuz günden beri öğrencilerimize başta Fransızca olmak üzere İngilizce ve İtalyancayla devam eden çok iyi bir dil eğitimi veriyoruz.  Bu dil eğitiminin yanı sıra onları diledikleri ortaöğretim kurumuna taşıyacak sağlam bir akademik altyapının tüm gerekli koşullarını hazırlamayı ana ilke edinen Piri Reis Okullarımızın bu hedeflerine bu yıl da ulaşmış olmasından hem vakıf ve okul yönetimleri, hem de velilerimiz çok mutlu” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Yaşar Üniversitesi 23 yaşında

57. Alay temsili sancağını 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti

Alper’e araştırma ödülü

Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor

Destek İş Birliği Merkezi EÜ’de açıldı

Arşiv