Podyumda kadına şiddete protesto

Asr-ı Nazende Gelinlik, 2022 sezonu ürünlerinin tanıtımı için bayilerine ve müşterilerine özel bir defile düzenledi. Wyndham Grand İzmir Özdilek’te gerçekleşen defilede, göz alıcı gelinlikler ve nişan kıyafetleri sergilendi.

  • 0
  • 1.155
Podyumda kadına şiddete protesto
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Asr-ı Nazende Gelinlik, 2022 sezonu ürünlerinin tanıtımı için bayilerine ve müşterilerine özel bir defile düzenledi. Wyndham Grand İzmir Özdilek’te gerçekleşen defilede, göz alıcı gelinlikler ve nişan kıyafetleri sergilendi. Fi Ajans tarafından organize edilen moda gösterisinde, ünlü model Şebnem Schaefer ile birlikte 15 manken görev aldı. Fatih İlgaz ve Onur Ünsal koreografisinde yapılan etkinlikte, 100 parçadan oluşan bir koleksiyon sunuldu. Yaklaşık 2 saat süren ve ‘kadına şiddet’ temasının işlendiği defilenin sonunda yüzü ve vücudu mor, gelinliği yırtık vaziyette podyuma gelen Şebnem Schaefer, konuklar tarafından ayakta alkışlandı. Ünlü mankenle birlikte podyumda yürüyen firma sahipleri Tülay Ersoy ve Gülay Erol kardeşler, son zamanlarda artan şiddet olaylarının ve haberlerinin artık son bulmasını istedi.

“İÇİMDEN GÜLMEK GELMİYOR.”
Defilenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayanSchafer “Gerçekten çok kötü hissetim yürüyüşümden bile belliydi, allak bullak oldum, kendimi aynadan görünce herkes üzüldü, o moda girdim, ağlayabilirdim o haldeydim. Çok duygusal bir şeydi. Onun dışında defile çok güzel geçti tabi ama gülmek gelmiyor içimden. 

Günümüzde kadın olmak zor. Yani aslında kadınlarımız çok el üstünde tutuluyor bir taraftan ama bir taraftan da gördüğümüz üzere problemler yaşayabiliyoruz. Şiddet gittikçe artıyor ve sanki insanlar tepki gösterdikçe daha çok artıyor tabi sizi tanımayan insanlar bile size şiddet gösterebiliyor.”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

''Dağlar Gibi Sevdim'' sahibinin sesinden

Sıla'nın baba acısı

Müzede sinema

İzmir’de Ayrımcılığa Karşı Sinema Günleri