Pop ve caz üniversitede ders oldu

  • 0
  • 956
Yazı Boyutu:

Yaşar Üniversitesi’nde bir ilk yaşanıyor. Üniversitenin müzik bölümünde klasik müzik eğitimi gören öğrenciler istedikleri takdirde pop ve caz da öğrenebilecek

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü 2011-2012 akademik yılında yeni bir uygulama başlatarak, öğrencilerine pop ve caz dallarında da eğitim imkanı sunuyor. Müzik bölümünde pop ve cazın yanı sıra, konser menajerliği, müzik eleştirmenliği, film müziği ve tonmaysterlik alanlarında da öğrenci yetiştirilecek.

Müzik endüstrisinin Türkiye’de özellikle son yıllarda büyük gelişme gösterdiğini ve bu gelişmeyle birlikte sektörde yeni ihtiyaçlar doğduğunu dile getiren Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kürşad Terci, “ Bu anlayışla öğrencilerimizi yetenek ve istekleri konusunda özgür bırakıyor ve onlara istedikleri ortamı sunuyoruz. İlk 2 yıl girilecek ortak derslerin ardından öğrencilerimiz isterlerse pop ya da caz eğitimi alabilecek. Her öğrenciye özgü bir ders programı oluşturuyoruz. Öğrencilerimiz klasik müzik, pop ve cazda alanının en iyileri olan yerli ve yabancı hocalardan ders alacaklar” diye konuştu.  

Konser menajerliği ve müzik yazarlığı da var
Üniversitenin İletişim, İşletme, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Hukuk gibi bölümleriyle birlikte ortak programlar geliştirdiklerini belirten Terci, bu fakültelerde okuyan öğrencilerin ‘Konser Menajerliği’ dersini de alabileceklerini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Kürşad Terci, bütün bu yeniliklerle birlikte “Film Müzikleri” ve “Müzik Eleştirmenliği” ve “Tonmaysterlik” dallarında öğrenci yetiştirileceğini de sözlerine ekledi. Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü’nün yetenek sınavları 22 Eylül’de yapılacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv