Robotik takıma “Impact Award” ödülü

BAHÇEŞEHİR Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsü’nde eğitim gören lise öğrencilerinin oluşturduğu robotik takımı 4th Dimension, ABD’nin Houston şehrinde düzenlenen FIRST Dünya Şampiyonası’nda “Impact Award” ödülünü kazandı.

  • 0
  • 372
Robotik takıma “Impact Award” ödülü
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

BAHÇEŞEHİR Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsü’nde eğitim gören lise öğrencilerinin oluşturduğu robotik takımı 4th Dimension, ABD’nin Houston şehrinde düzenlenen FIRST Dünya Şampiyonası’nda “Impact Award” ödülünü kazandı. 4th Dimension, bu başarısıyla dünyadaki 600 takım arasında en prestijli ödülü alan altı takımdan biri oldu.

Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsü’ndeki Fen ve Teknoloji ile Anadolu Lisesinde eğitim gören 28 öğrencinin oluşturduğu 6429 numaralı 4th Dimension adlı FRC robotik takımı, geçen nisan ayında ABD’de düzenlenen FIRST Dünya Şampiyonası’na katıldı. Dünyadaki 600 robotik takımının katıldığı şampiyonada, gençliği bilim ve teknoloji liderleri olmaya teşvik etmesini sağlayan altı takıma “Impact Award” ödülü verildi. Yüzlerce takımı geride bırakarak en iyi altı takım arasına girmeyi başaran 4th Dimension, bu ödülü ikinci kez kazanarak 2025 yılında düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na doğrudan katılım hakkı elde etti.

“GURUR DUYDUK”
Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsü Lise Müdürü Dr. Aylin Gil, öğrencilerinin başarılarıyla gurur duyduklarını söyledi. Gil, "Öğrencilerimizin başarısı, okulda aldıkları eğitimin bir sonucu. Fen ve teknoloji eğitimlerine eğlenceyi de ekleyen robotik takımımız, ödülleriyle bizleri gururlandırdı. Takım ruhunu genç yaşta elde etmeleri, başarıyı beraberinde getirdi. Seneye de aynı performansı göstereceklerinden eminim" diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deniz balığı ile kültür balığı arasında önemli bir fark yok

Türkiye’de ilk 5’te…

Yılın En İyi Genç Bilim İnsanı

Üniversiteli sayısı 207 bini geçti

“İzmirborçağı” literatüre kazandırıldı

PERGEL ile geleceğe hazırlar