S​​​​​​​avaşın yıldönümü unutulmadı

Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi işbirliğinde, Rusya-Ukrayna arasında devam eden savaşın ikinci yıl dönümünde Kuşadası’nda anma programı düzenlendi.

  • 0
  • 243
S​​​​​​​avaşın yıldönümü unutulmadı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Savaş nedeniyle ülkesinden ayrılmak zorunda kalan savaş mağdurları, savaşın ikinci yıl dönümünde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 50 farklı ülkeden savaş mağduru katılımcıların yer aldığı bir program ile dualar eşliğinde anıldı. Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi’nin iş birliğiyle, Kuşadası’nda yaşayan savaş mağduru anne ve çocuklar da anma programına dahil oldu.

Etkinlik Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Başkanı Olena Burgaç’ın konuşması ve savaş mağduru kadın ve çocukların tiyatral dansları ile başladı. Ardından Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen programa telefon ile uzaktan bağlantı sağlandı. Kuşadası’nda yaşayan savaş mağduru kadınlar bu seneyle birlikte 3. kez katılım sağladıkları anma programıyla Dünya Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Programın ardından çocuklarla birlikte atölyede el işi çalışmasıyla kağıttan melek figürleri yapıldı. Atölyede çocuklar tarafından hazırlanan el işi ürünler dilek tutularak ağaca asıldı. Program tekrar telefon ile Kiev’e bağlanıp savaşın bitmesi için dualar edilerek sona erdi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

23 Nisan’a özel Atatürk mozaiği

Atatürk’ün Aliağa’ya Gelişinin 90. Yılı Kutlandı

Atatürk’ün Ayvalık’a gelişinin 90'ıncı yıl dönümü kutlandı

Ünal Işık yönetiminde ilk meclis

İzmir İtfaiyesi teleferikte mahsur kalanlar için kurtarma çalışmalarına katıldı

Mesleksizlik sorunu alarm veriyor

Arşiv