Sertel, Radyo Ege Kampüs’ü ziyaret etti

  • 0
  • 767
Yazı Boyutu:

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, başta Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri olmak üzere tüm öğrenci ve akademisyenlere profesyonel ekipmanlarla, amatör ruhla çalışma imkanı sunan 100.8 Radyo Ege Kampüs’ü ziyaret etti. Radyo Ege Kampüs Genel Koordinatörü Prof. Dr. Fazıl Apaydın, Program Müdürü Misket Dikmen ve radyo çalışanları tarafından ağırlanan Sertel, canlı yayına da katıldı.
Ege Üniversitesi mezunu da olan Sertel, katıldığı canlı yayında üniversite anılarını ve günümüz yayıncılığı ile ilgili görüşlerini paylaştı. Aynı zamanda İzmir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterliği görevini de yürüten Radyo Ege Kampüs Program Müdürü Misket Dikmen’in sunduğu canlı yayında konuşan Sertel, Türkiye genelinde binin üzerinde radyo olduğu bilgisini verdi.

ÖRNEK RADYO
Radyo Ege Kampüs’ün teknik donanım ve yayın kalitesi açısından örnek gösterilebilecek bir kurum olduğunu vurgulayan Atilla Sertel, “Türkiye’de TV veya Radyo yayıncılığı yapanların ne yazık ki topluma göre hareket etme gibi bir eğilimi var. Ancak yayıncılığın asli görevi popüler kültüre göre hareket etmek değil, eğitici, öğretici programlarla bir anlamda toplumu yönlendirmektir. Radyo Ege Kampüs hem burada çalışan öğrencileri iyi bir radyocu olarak eğiterek, hem de her yaştan dinleyicisine yönelik hazırladığı eğitici programlarla bunu çok güzel başarıyor” dedi.
Daha sonra Radyo Ege Kampüs Genel Koordinatörü Prof. Dr. Fazıl Apaydın, Program Müdürü Misket Dikmen, İdare Sorumlusu Yiğit Açık, Müzik Direktörü Levent Uslu ve Teknik Sorumlu Taylan Eren eşliğinde radyoyu gezen Atilla Sertel, İzmir’e böylesine donanımlı bir radyo kazandırdıkları için çalışanlara ve üniversite yönetimine teşekkürlerini iletti. 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Yaşar Üniversitesi 23 yaşında

57. Alay temsili sancağını 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti

Alper’e araştırma ödülü

Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor

Destek İş Birliği Merkezi EÜ’de açıldı

Arşiv