Sesimizle, sevgimizle 29 Ekim’de tek yürek olduk

İzmir Özel Türk Koleji, Cumhuriyetimizin 100. yılını 5 kampüsünde törenlerle ve 8 farklı kortej rotasıyla, coşkuyla kutladı.

  • 0
  • 215
Sesimizle, sevgimizle 29 Ekim’de tek yürek olduk
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

74 yıllık köklü geçmişi ile hem İzmir’in hem Türkiye’nin eğitimde öncü kurumu olan İzmir Özel Türk Koleji, Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladı!

İzmir Konak Bahattin Tatış Kampüsü, İzmir Büyükçiğli Kampüsü, İzmir Bornova Kampüsü, Manisa Kampüsü ve Marmaris Kampüsünde Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında her seviyeden öğrencinin katılımıyla farklı etkinlikler düzenlendi. “Cumhuriyetin Yüzleriyiz” törenleri ile Anaokulu, Hazırlık Sınıfı ve İlkokul öğrencileri izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Bu tarihi yıl dönümünü Ortaokul ve Lise seviyesi öğrencileri, her kampüste birer gece yapılan, on binlerce kişinin katılımıyla “Cumhuriyetin Yüzleri Birlikte Tek Yürek” töreni ile kutladı. Törende yer alan Okul Bandoları, Canlandırmalar, Oratoryolar, Vals Gösterileri, Halk Oyunları, Okul Orkestraları-Koroları ve Mini Konserler ile katılımcılar Cumhuriyetin 100. yıl gururunu hep birlikte yaşadılar.

28-29 Ekim tarihlerinde ise 5 Kampüsten 8 Korteje katılım sağlayan İzmir Özel Türk Koleji; öğrencileri ile ailelerine, çalışanlarına ve mezunlarına, Atatürk’ün izinde yürüyen İTK’nın bir parçası olma gururunu yaşattı.

Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinliklerini yıl boyunca kutlamayı hedefleyen İzmir Özel Türk Koleji, yarınlarda da Cumhuriyeti sürdürecek Atatürkçü nesiller yetiştirmeye devam edecek.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Yapay Zekâ hem tehdit hem fırsat

Tire Kutsan MYO TOSBİ Yerleşkesi hizmete açıldı

Ege otlarıyla dünya birinciliği

Bucalı miniklere diş sağlığı eğitimi

Mikrotelsiz Ekibi, birincilik ödülünün sahibi

Cumhuriyetin 100. yılına yaraşır kutlama