Son başvuru tarihi 23 Nisan!

Çocukların resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak, geleceğin ressamlarını yetiştirmek amacıyla bu yıl 43’üncü kez düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na başvurular devam ediyor. Minik ressamlar, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan 23 Nisan’a kadar yarışmaya başvuru yapabilecek.

  • 0
  • 599
Son başvuru tarihi 23 Nisan!
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Bu sene, dünyamızın 2050’de nasıl görünebileceğini çocukların gözünden görmek amacıyla “Geleceğimi Resmediyorum: 2050 Yılında Dünyamız” temasıyla düzenlenen 43. Uluslararası Pınar Çocuk Yarışması’na başvurular sürüyor. Türkiye’nin 7 bölgesinden 6 – 14 yaş arasındaki çocuklar ile Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki çocukların katılabildiği yarışmaya, 23 Nisan 2024 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na kadar başvurular devam edecek.

Çocuklar, yaptıkları resimleri www.pinarcocukresimyarismasi.com web sitesi üzerinden yükleyerek ya da kargo yoluyla göndererek başvuruda bulunabiliyor.

Kazananları birbirinden güzel hediyeler bekliyor

43. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nda jüri değerlendirmeleri sonucunda 9 öğrenciye Bisan Bisiklet, 9 öğrenciye kablosuz kulaklık ve 18 öğrenciye profesyonel resim çantası ile malzemeleri verilecek. 3 öğrenci de Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla 1 yıllık eğitim bursunun sahibi olacak.

Yarışmanın sonuçları www.pinar.com.tr üzerinden 21 Mayıs’ta duyurulacak. Yarışmanın ödül töreni 10 – 14 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sürecin devamında ödüle layık görülen eserler, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca belirlenecek mekânlarda sergilenirken, eserler sanal sergi olarak da izlenebilecek.

Pınar Çocuk Resim Atölyesi çocuklarla buluşmaya devam ediyor
43. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması ile eş zamanlı düzenlenen Pınar Çocuk Resim Atölyesi, Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde minik ressamlar ile buluşuyor. Pınar Çocuk Resim Atölyesi 13-14 Nisan 2024 tarihlerinde C blok 3. katta; 20-21-22-23 Nisan 2024 tarihlerinde ise B Blok zemin katta düzenlenecek. Çocuklar atölyede çizdikleri resimler ile yarışmaya katılarak ödül kazanma şansı da yakalayacak.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında “Benim için Cumhuriyet” temasıyla gerçekleşen 42. Pınar Çocuk Resim Yarışması’nı kazanan ve sergilenmeye değer görülen eserler 15-25 Nisan 2024 tarihleri arasında Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde C Blok Zemin Kat’ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

O ses kadının gücünde!

Sanat ve ideoloji konuşuldu

Sessizce, TAD'da

İzmir 3. Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali’ne hazırlanıyor

Loreena McKennitt geliyor

“İki Yaka Livaneli Şarkıları” depremzede öğrenciler için

Arşiv