Sosyal medyada ESMİT gücü

Ege Üniversitesinde öğrenciler, üniversite bünyesindeki 90’a yakın öğrenci topluluğu ile hem sosyalleşiyor hem de alanlarına yönelik etkinliklere katılıyor.

  • 0
  • 2.505
Sosyal medyada ESMİT gücü
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesinde öğrenciler, üniversite bünyesindeki 90’a yakın öğrenci topluluğu ile hem sosyalleşiyor hem de alanlarına yönelik etkinliklere katılıyor. Aktif topluluklardan birisi olan Ege Üniversitesi Sosyal Medya ve İletişim Topluluğu (ESMİT), üniversitenin sosyal medya ve iletişimdeki yüzü olmak adına çalışmalarını sürdürüyor.

ESMİT’in bine yakın üyesi ve gönüllüsü olduğunu belirten Topluluk Başkanı Doğukan Yörükoğlu, “2011 yılında kurulan topluluğumuz, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal üniversiteli profil imajını oluşturabileceğimiz, ekip ruhunu kazanarak büyük projelere imza atacağımız, sosyal medya ve iletişim macerasında beraber yol arkadaşlığı yapacağımız güçlü ve büyük bir aileyiz. Bu serüvende kaynaştırma etkinlikleri, medya ve iletişim atölyeleri, sektör-akademi-öğrenci buluşmaları, salon etkinlikleri ve Ege Üniversitesinde ilk kez gerçekleşen Sosyal Medya ve İletişim Zirvesi gibi etkinlikler gerçekleştirdik. Yakın zamanda, üniversite öğrencilerine yönelik ‘Türkiye Yüzyılı Sosyal Medya ve İletişim Zirvesi’ni düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca sosyal medyanın doğru kullanımına yönelik etkili iletişim atölyeleri ve staj buluşmaları gerçekleştireceğiz” dedi.

Üniversite yönetiminden çalışmaları ile ilgili her zaman destek gördüklerini ifade eden Yörükoğlu, “ESMİT ailemiz adına bu süreçte desteklerini bizden esirgemeyen, her zaman yanımızda olan Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Daire Başkanımız Aysel Ildızlı’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm Egelileri bu güçlü aileye bekliyoruz” diye konuştu. İZMİR (Ege Ajans)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Intel ve BAU’dan iş birliği

Zirvede ‘Lucia’ sürprizi

Yapay zekâ hayatımızın ayrılmaz bir parçası olacak

Günümüzün Bilinmeyen Dünyası

Dijital arşiv” ile güvenli ve tasarruflu hizmet

Yapay zeka iş insanlarını eşleştirdi

Arşiv