Sosyal sorumluluk bilinci küçük yaşta oluşmalı

  • 0
  • 800
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) tarafından gerçekleştirilen kişisel gelişim eğitim programına Ege Genç İş Adamları Derneği(EGİAD) Başkan Vekili Halil Nadas konuk oldu.
Gençlere sivil toplum ve derneklerin önemi hakkında bilgiler veren Halil Nadas, EGİAD’ın gerçekleştirdiği etkinlikleri, misyon ve vizyonunun neler olduğunu anlattı. Kurumsal yapı ve çağdaş sivil toplum kuruluşu anlayışıyla yola devam ettiklerini, üniversitelerle de işbirliği içinde olduklarını vurgulayan Nadas, eğitime verdikleri önemi anlattı.
Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Halil Nadas, öğrencilere şunları söyledi: “Size önerim ileriki hayatınızda bir sivil toplum kuruluşunda yer almanız olacak. Elinizden geldiğince, şu anda bile yapabileceğiniz organizasyonlarla toplumsal etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz.”
Halil Nadas öğrencilerin geleceğine yönelik karar almaları konusunda ise; her yıl üniversite mezunu sayısının arttığını ve bu durumun iş bulma sorununu ortaya çıkardığını belirterek; “Hangi mesleği istiyorsanız o konuda en iyisi olmak için önce derslerinize çalışmalısınız.” dedi.
Öğrencileri sivil toplum konusunda bilinçlendirmek, gelecekte de bu yapılar içinde yer almaları için onları özendirmek ve EGİAD ile ilgili bilgi vermek için buradayız diyen Nadas,’neden sivil toplum ?’sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Kişisel başarı tek başına hiçbir şeye yetmez, gelişmemiş bir toplumda başarılı olmaları çok şey ifade etmez, toplumsal sorumluluğun bilincinde olmaları yolunda onlara sivil toplumu anlatmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv