Sporcu sağlığı için buluştular

  • 0
  • 1.032
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü tarafından düzenlenen “2011 Spor Bilimleri ve Sporcu Sağlığı Eğitim Semineri” Kültürpark’taki İzmir Sanat Evi’nde yapıldı. Prof. Dr. Mustafa Ferit Acar, Prof. Dr Çetin İşleğen, Spor Hekimi Aylin Çeçen Aksu ve Büyükşehir Belediyesi Sağlık Danışmanı Dr. Şaban Acarbay’ın konuşmacı olduğu seminere, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ndeki tüm antrenör ve sporcuların yanı sıra çok sayıda konuk, dinleyici olarak katıldı.

Seminerde konuşan Prof. Dr. Acar, Büyükşehir Belediyesi’nin amatör branşları desteklemesini kesinlikle doğru bulduğunu belirterek, “Zaten futbol ile gençlik kulüpleri ilgileniyor. Belediyenin, kulüplerin ilgi göstermediği branşlarda yoğunlaşması çok doğru. Ancak tesisler anlamında daha da büyük atılımlar yapılması gerekiyor” dedi. Acar konuşmasında, kültürel ve sosyal gelişimin spora katkısı hakkında da bilgi verdi.
Prof. Dr. Çetin İşleğen, performans-sağlık ilişkisi ve sezon başı sağlık muayenesinin önemini anlatırken, sporculardaki anatomik bozuklukların neden kaynakladığı konusunda da ayrıntılı açıklamalarda bulundu.
Spor Hekimi Dr. Aylin Çeçen Aksu ise, “Sporda, yüksek performans için beslenme ve ergonik yardımcılar, sporcunun enerji dengesi, sporcunun enerji gereksinimi, egzersizde enerji sistemleri ile ilgili bilgilerini paylaştı.
İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Sağlık Danışmanı Dr. Şaban Acarbay da, spor etkinlikleri sırasında meydana gelen sakatlıklara karşı ilk yardım teknikleri üzerinde bilgi verdi.
Yaklaşık 4,5 saat süren organizasyonun sonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Ar-Ge ve Spor Okulları Sorumlusu Hüsnü Oral, seminere katılan konuşmacılara plaketlerini sunarken, izleyicilere de katılım belgesi takdim edildi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

6. Ayak ve Kış Trofesi ödülleri sahiplerini buldu

Gençler sporda harikalar yaratıyor

3.Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” başladı

Gaziemir’de kıyasıya yarış

Bornova şampiyon

Atatürk’ün çocuklarından Karşıyaka’da 19 Mayıs yarışı

Arşiv