Sütlü tiyatro geliyor

  • 0
  • 1.302
Yazı Boyutu:

Konak Belediyesi tarafından gerçekleştirilen her tiyatro etkinliğinde çocuklara süt dağıtılıyor. İlköğretim okullarında sürdürülen etkinlikler kapsamında çocuklar kültür ve sanat ile içe bir gün geçiriyor. Minik öğrenciler, sanatçıların sergilediği oyunları izlerken bir yandan da sütlerini yudumluyor.

Sütlerin, doğrudan süt üreticilerinden alındığını belirten Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, yaşama geçirdikleri sütlü tiyatro”projesinin çocuklar tarafından ilgiyle izlendiğini ve çalışmadan ailelerin de mutlu olduğunu söyledi. Okullarda ve semt merkezlerinde çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ettiklerini hatırlatan Tartan, Ballıkuyu semtindeki Şehit Fethi Bey İlköğretim Okulu’nda öğrencilere süt dağıttı ve oyunu onlarla birlikte izledi. Tartan,” “Çocuklarımızın kültürel gelişimini tiyatroyla, fiziksel gelişimini de sütle sağlayacağız” dedi.

Yaşamlarında hiç tiyatro izlemeyen çocukların bulunduğunu hatırlatan Tartan şöyle konuştu: “Her şey öğrenmek üzerine kurulu olduğu için, toplum kültürle sanatla ne kadar iç içe olursa ondan o kadar yararlanır. Çocuklarımız tiyatro ile yaşamlarına çok daha fazla bilgi katıyor. Kültür ve sanatın anlamında yakından takip edip öğreniyor. Belki bu minikler gelecekte başarılı tiyatro sanatçıları olacaklar. Türkiye’de ilk kez sütlü tiyatro diyoruz. Esprili bir yaklaşım, çünkü çocuklarımız zaman zaman ekonomik sorunlar nedeniyle de sütü yeterince içemiyorlar. Hem tiyatro izliyorlar hem sütle tiyatronun keyfine birlikte varıyorlar. Daha güçlü ve dinamik olacaklar. Sütlü tiyatro etkinliğinden binlerce öğrencimiz yararlanacak.”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Üretmek için eşsiz bir ortam

Bayraklı’ya 6 Kitap Kafe

Gourmand World Cookbook Awards’tan Çift Ödül!

Mizah Festivali Onur Ödülleri açıklandı

Foça sevgisini fotoğraflarla İzmir’e taşıdılar

İlk günde bin 500 ziyaretçi