Tarihi Agorada genç tınılar

37. Uluslararası İzmir Festivali, 11 Temmuz 2024 Perşembe akşamı 21.00 de İzmir Tarihi Agora’da Camerata Balcanica Ensemble’ı ağırlayacak.

  • 0
  • 149
Tarihi Agorada genç tınılar
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), Eczacıbaşı Topluluğunun ana sponsorluğunda Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, İzmir Goethe Enstitüsü, İnstitut français Türkiye- İzmir, İzmir İtalya Konsolosluğu, Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ile düzenlediği 37. Uluslararası İzmir Festivali, 11 Temmuz 2024 Perşembe akşamı 21.00 de İzmir Tarihi Agora’da Camerata Balcanica Ensemble’ı ağırlayacak.

En iyi bölgesel kültürel projelerden biri olan Batı Balkanlar'ın en iyi yaratıcı kapasitesini sergileyen, aynı anda farklı etnik özelliklerin sinerjisi aracılığıyla sanatsal mükemmelliği gösteren, hepsini benzersiz bir sanat ifadesi ve karakteristik sıcak Balkan mizacında birleşen bir Orkestra olarak tanımlanan Camerata Balcanica Ensemble, şef Andrea Nikolic yönetiminde keman sanatçıları Lena Zorjan ve Milan Kostelenec’e eşlik edecek. Festival izleyicileri, bu özel konserde klasik müziğinin geleceğini simgeleyen iki genç keman sanatçısını tanıma fırsatı bulacak.
Konserin biletleri Biletix’ten ve AASSM Ana gişeden edinilebilir.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Sahne Tozu Sırası Büyüklerde

Ulusal ve uluslararası önemli eserlere ev sahipliği yapıyor

Ürkmez Kültür ve Sanat Festivali başladı

Yüzün Yüzleri 2, Konak Metro'da

Çeşme Kalesi klasik gitarın duayeni Marcın Dylla’yı ağırladı

Yeryüzü Sessiz Değildir GaleriA'da