Tasarım Yarışması

  • 0
  • 1.041
Yazı Boyutu:

Gelinlik, damatlık, abiye hazır giyim sektöründe, Avrupa’nın en önemli fuarlarından biri olan IF WEDDING FASHION İZMİR, dördüncü yılında kapılarını, genç tasarımcılara açtı. Fuar kapsamında gelinlik tasarım yarışması düzenleniyor.
Türk hazır giyim sektörüne yeni bir soluk getiren ve 21- 24 Şubat  2010 tarihleri arasında dördüncü kez düzenlenecek  olan IF WEDDING FASHION  İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı bu yıl,  genç yeteneklerin keşfedildiği organizasyon olacak.
Fuar kapsamında gerçekleşecek Gelinlik Tasarım Yarışması’na 18 yaşını doldurmuş, en az lise ya da dengi mezunu ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes katılabilir.
Bir tasarımcının en çok üç farklı gelinlikle katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi 5 Ocak 2010 olarak belirlendi. Tasarımlar, Türkiye’nin ünlü modacılarından oluşan bir jüri tarafından elenirken; ödüllü tasarımlar fuar esnasında sergilenme olanağı bulacak. Yarışmaya kurum kimliği taşıyan ya da ticari faaliyeti süren kişi ve kuruluşlar katılamayacak. 

İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İŞLEYEN, “İZFAŞ, Türkiye’nin en önemli tekstil fuarı İZMİR PRET’i yaptığı dönemde Ümit Ünal, Bora Aksu gibi isimlerin ödüllendirildiği pekçok genç tasarımcı yarışması açmış; bugünün ünlü modacılarına daha yolun başında çok önemli fırsatlar sunmuştu. Bu geleneği, IF WEDDING FASHION İZMİR ile sürdüreceğiz. İnanıyorum ki; Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği  ile birlikte düzenlediğimiz fuarımız ve gelinlik tasarım yarışması,  Türk Modasına yeni isimler kazandıracak” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

En büyük 500 sanayici şirketin 131 tanesi Egeli

Aile Şirketlerinde Yönetim Kurullarını Gençleştiriyoruz

2026'da 2 milyar dolar

Körfez Geçişi Çağrısı

Japon devi Torbalı dedi

Mutlu Esbaş’lıların sesi Lüksemburg’dan yankılandı