Tatilcilerin kalbi Kuşadası’nda kaldı

Türkiye’nin tatil cenneti Kuşadası, her yıl olduğu gibi son 9 günlük bayram tatilinde de rekor sayıda ziyaretçi ağırladı.

  • 0
  • 703
Tatilcilerin kalbi Kuşadası’nda kaldı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Türkiye’nin tatil cenneti Kuşadası, her yıl olduğu gibi son 9 günlük bayram tatilinde de rekor sayıda ziyaretçi ağırladı. Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 2 milyon yerli ve yabancı turisti konuk eden kent, Kuşadası Belediyesi tarafından sürdürülen planlı çalışmalarla ziyaretçilerine huzurlu bir tatil yaşattı.

Tatilciler, Başkan Ömer Günel tarafından şemsiye ve şezlongların ücretsiz hale getirildiği halk plajlarında denizin, kumun ve güneşin tadını doyasıya çıkardı. Uygun fiyata sunduğu kaliteli hizmetle dikkat çeken Kuşadası Belediyesi’ne ait Arya Tesisleri dolup taşarken Sevgi Plajı’nda yer alan kamp, karavan alanı Ada Camping tam kapasite ile hizmet verdi. Kentin güzelliklerinin tadını çıkaran tatilcileri en iyi şekilde ağırlamak için çalışan Kuşadası Belediyesi’nin ilgili ekipleri ise yaptığı kesintisiz mesai ile yüzleri güldürdü.

KONUKLARINI PIRIL PIRIL PLAJLARLA KARŞILADI

Kuşadası Belediyesi, 10 yıllığına sorumluluğunu üstlenmesinin ardından şemsiye ve şezlongları ücretsiz hale getirdiği plajlarda yürüttüğü bakım, onarım ve temizlik çalışmaları ile ziyaretçilerini pırıl pırıl karşıladı. 9 günlük bayram tatili boyunca Kuşadası plajlarında bulunan şemsiye ve şezlonglardan ücretsiz yararlanan tatilciler Başkan Ömer Günel’e teşekkür etti.

ARYA TESİSLERİ DOLDU TAŞTI

Kuşadası Belediyesi’ne ait Arya AŞ.’nin işlettiği şık ve estetik turistik tesisler, tüm yıl boyunca olduğu gibi bayram tatilinde de büyük ilgi gördü. Uygun fiyata sunduğu kaliteli hizmetle 7’den 70’e her kesime hitap eden Arya Tesisleri, kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin mola vermek, dinlenmek ve açık havada sosyalleşmek için tercih ettikleri işletmelerin başında geldi. Konumları, renkli tasarımları, konforlu oturma alanları ve lezzetli menüleri ile fark yaratan Arya Tesisleri, 9 günlük bayram tatili boyunca yüz binlerce kişiyi ağırladı.

ADA CAMPİNG’DE TAM KAPASİTE HİZMET

Kurban Bayramı boyunca bütçelerine uygun tatil yapmak isteyenlerin adresi ise Kuşadası Belediyesi tarafından Sevgi Plajı’nda hizmete açılan kamp ve karavan alanı Ada Camping oldu. Denize yakın konumu ve doğa ile iç içe güvenli ortamı ile kısa sürede çocuklu aileler başta olmak üzere kamp ve karavan tutkunlarının gözdesi haline gelen Ada Camping, 9 gün boyunca tam kapasite ile hizmet verdi. İçerisinde sosyal etkinlik alanları, restoran, kafe ve marketin de bulunduğu Ada Camping, konuklarına unutulmaz bir tatil deneyimi yaşattı.

KUŞADASI BELEDİYESİ EKİPLERİ 7/24 SAHADAYDI

9 günlük bayram tatili için Kuşadası’nı seçen turistler, dinlenmenin ve eğlencenin tadını çıkarırken Kuşadası Belediyesi’nin ilgili ekipleri tam kadro sahada olmayı sürdürdü. 7/24 mesai yapan Kuşadası Belediyesi ekipleri, yetki ve sorumluluk alanlarında bulunan tüm sorunları kısa süre içerisinde çözüme kavuşturdu.

YOĞUN TEMİZLİK MESAİSİ

Kurban Bayramı tatilinde en yoğun mesai yapan ekiplerin başında Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri geldi. 9 günlük tatil için Kuşadası’nı tercih eden yerli ve yabancı turistlerin kent genelinde bıraktığı tonlarca atığı toplamak için 3 vardiya halinde kesintisiz çalışan ekipler, bayram tatili boyunca her gün ortalama 370 ton evsel atık topladı. 9 gün boyunca toplam 3 bin 330 ton atık toplanarak düzenli depolama alanına ulaştırıldı.

Bayram tatili öncesinde başlayan ek temizlik mesaisi ile ziyaretçilerini pırıl pırıl karşılayan Kuşadası Belediyesi tarafından tatil süresince sunulan kesintisiz temizlik hizmeti memnuniyetle karşılandı. Kuşadası Belediyesi tarafından kısa sürede çözülmesi mümkün olan ivedi sorunları gidermek üzere kurulan Acil Müdahale Birimi ise yaptığı 7/24 mesai ile gelen taleplere anında yanıt verdi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Ateş savaşçıları ağaçlar için nöbette

Mavi Bayraklar Dalgalanıyor

Bu yıl da Mavi Bayrağını göndere çekti

İZDENİZ’in Midilli seferlerine yoğun ilgi

İzmir ile Kuzey Ege adaları daha da yakın olacak

Aslı Özcan Genel Müdür yardımcısı