Tatilde Uzaya Yolculuk

Uzay Kampı Türkiye’nin farklı yaş gruplarına yönelik sunduğu günlük ve konaklamalı programları büyük ilgi gördü. İzmir ve Antalya'dan katılan öğrenci ve aileler, Uzay Kampı Türkiye'de tatil yapmanın tadını çıkardı.

  • 0
  • 460
Tatilde Uzaya Yolculuk
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Öğrencilerinin ara tatil dönemini eğlenerek ve öğrenerek geçirmelerini tercih eden okullar Uzay Kampı Türkiye’nin sunduğu 2 günlük ‘Yıldızlar ve Gezegenler Macerası Programı’na katıldı. Uzay Kampı Türkiye’nin konaklamalı kamp programına katılan 9-15 yaş grubundan çocuklar NASA tasarımlı astronot simülatörlerini kullanıp sanal uzay uçuşu görevi gerçekleştirirken, günübirlik düzenlenen turlara katılan aileler Hurricane 360 VR simülatörü ile sanal gerçeklik macerası, dijital planetaryumla konum astronomisi gibi etkinliklerle uzay ve uzay teknolojilerini yakından tanıma imkanı buldu.

Yıl boyunca okul gruplarına yönelik günlük ve konaklamalı kamp programları sunan Uzay Kampı Türkiye'nin, yaz dönemine özel sunduğu, İngilizce ve Türkçe dil seçenekli "Uluslararası Yaz Kampları"na bireysel kayıtlar şimdiden başladı.

Her yaştan öğrenci ve ailenin katılabileceği eğlenceli ve öğretici programları ile, uzay keşfine farklı bir boyut kazandıran Uzay Kampı Türkiye, en kapsamlı kamplarından biri olan "Galaktik Yaz Kampı Programları"na, 31 Mayıs tarihine kadar erken kayıt yaptıranlara özel indirimler uyguluyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Yaşar Üniversitesi ‘Lise Yaz Okulu’ açıyor

Geleceğin Yazarları Fuarda buluştu

Genç Gazeteciler İçin Tarım Gazeteciliği Buluşması

Gaziemir’in çevreci çocukları eğlenerek öğrenecek

Oyun Dostu Okul, Oyun Dostu Öğretmen

Müziğin genç dâhisi ABD’den tam burs kazandı