Tınaztepe'den Ses-Siz-Lik sergisi

6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi etkisi altına alan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına “SES-SİZ-LİK” resim sergisi, İzmir Tınaztepe Üniversitesinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

  • 0
  • 367
Tınaztepe'den Ses-Siz-Lik sergisi
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi etkisi altına alan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına “SES-SİZ-LİK” resim sergisi, İzmir Tınaztepe Üniversitesinde kapılarını açmaya hazırlanıyor. Birbirinden değerli hekim ve sağlık çalışanlarının eserlerinin sergileneceği resim sergisinin açılışı 7 Nisan Dünya Sağlık Günü kapsamında gerçekleşecek.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek sergi, tıp bilimine ve insan sağlığına emek veren 32 doktor ve sağlık çalışanını ortak duyguda bir araya getirecek. 11 ilimizi etkisi altına alan deprem felaketi ile hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına düzenlenecek “SES-SİZ-LİK” isimli resim sergisi 28 Nisan 2023 tarihine kadar sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Koordinatörlüğünü Ressam Turan Enginoğlu ve Ressam Oğuz Ahmet Akgün’ün üstlendiği serginin açılışı 7 Nisan 2023 Cuma günü saat 11.00’de İzmir Tınaztepe Üniversitesi Rektörlük binası sergisi alanında gerçekleştirilecek.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güvençer, sağlık ve bilim kadar çevreye ve sanata olan sorumluluklarının da farkında olduklarını belirterek 7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nde sağlık alanında görev yapan aynı zamanda sanatla ilgilenen hekimlerin ve sağlık çalışanlarının gerçekleşen bu anlamlı sanat etkinliğine katılımlarından dolayı onur duyduklarını belirtti. Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı ve bölgede yaşayanlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Agora’da Puccini Aryaları

Müziğin Renkleri’nden; Engelsiz Müzik

Pınar Çocuk Resim Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Halk danslarını gelecek kuşaklara taşıyorlar

Kent belleğinde kültür çalıştayı

İzmir Şehir Tiyatroları Bandırma’da sahne aldı

Arşiv