TİRE’ye bir günlük Foto-Safari

  • 0
  • 889
Yazı Boyutu:

İzmir Üniversitesi ve Tire Kültür Derneğiyle ortak hazırlanan “İpek Yolu Üzerinde Tire” isimli fotoğraf yarışmasına  katılımı teşvik etmek amacıyla İzmir Üniversitesi ve İzmir Fotoğrafçılar Derneği Tire’ye bir günlük   Foto-Safari yapmaya hazırlanıyor.

Tire  tarihi envanterinin web ortamına aktarılması çalışmaları ile Tire’yi UNESCO’nun Dünya Tarih ve Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne hem tarihi eserler bakımından hem de geleneksel el sanatları açısından aday yapmayı hedefleyen İzmir Üniversitesi ve Tire Kültür, Sanat, Çevre ve Turizm Derneği, İzmir Fotoğrafçılar Derneği ile birlikte düzenlediği “İpek Yolu Üzerinde Tire” isimli fotoğraf yarışması için hazırlıklara başladı. Düzenlenen Foto-Safari ile fotoğraf tutkunları ve yarışmaya katılmak isteyenler için  kaynak oluşturacak ve Tire tarihi tanıtılmış olacak. 10 Eylül’de yapılacak gezi ile ilgili gerekli bilgilere www.izmir.edu.tr  ve http://ifod.org/  adresinden ulaşmak mümkün.

Tire’den Roma’ya
Son katılım tarihi 26 Eylül 2011 olan yarışma sonucunda seçilen fotoğraflar, Tire’nin tarihi eserler kataloğunda ve yarışma CD albümünde yer alacak. Ayrıca Ekim ayında Roma’da yapılması planlanan Uluslararası İpek Yolu Bienali ve İpek Yolu Üzerindeki Üniversitelerin Rektörleri Sempozyumu’nda da fotoğrafların sunumunun gerçekleştirilmesi planlanıyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Yaşar Üniversitesi 23 yaşında

57. Alay temsili sancağını 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti

Alper’e araştırma ödülü

Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor

Destek İş Birliği Merkezi EÜ’de açıldı

Arşiv